You are currently viewing TYTUŁ „SPORTSMENKI ROKU” DLA DANIELI IRASCHKO-STOLZ

TYTUŁ „SPORTSMENKI ROKU” DLA DANIELI IRASCHKO-STOLZ

iraschko daniela manugufwiki - TYTUŁ „SPORTSMENKI ROKU” DLA DANIELI IRASCHKO-STOLZW miniony czwartek w Graz odbyła się Gala Sportu. Daniela Iraschko-Stolz odebrała nagrodę dla „Sportsmenki Roku” landu Styrii.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych skoczkiń w lutym bieżącego roku doznała kontuzji łąkotki lewego kolana, która uniemożliwiła aktywne zakończenie sezonu Pucharu Świata. Austriaczka przeszła operację i poddana została rehabilitacji. Jednak wcześniejsze sukcesy do których należy zdobycie srebrnego medalu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi zdecydowało o głosach jury przyznających prestiżowy tytuł.

Aktualnie Daniela kończy szkolenie policyjne w Innsbrucku i otwarcie mówi, że jej celem są Mistrzostwa Świata w Falun. -„Byłam bardzo zadowolona ze srebrnego medalu w Soczi. Kontuzja jakiej doznałam była dla mnie złą wiadomością, jednak teraz moim celem jest Falun.”

Myślami wybiega również dalej: -„Sport zawodowy jest dla mnie jedną z najpiękniejszych rzeczy, chciałabym jeszcze skakać 20 lat, ale nie wiem czy kolano tyle wytrzyma.”

Tytuł „Sportowca Roku” przyznano biathloniście, Christophowi Sumannowi.

Źródło: kleinezeitung.at

Dodaj komentarz