You are currently viewing REFERENDUM W SPRAWIE ORGANIZACJI ZIMOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH W KRAKOWIE, SŁOWACY LICZĄ NA „TAK”

REFERENDUM W SPRAWIE ORGANIZACJI ZIMOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH W KRAKOWIE, SŁOWACY LICZĄ NA „TAK”

Krakow.2022.ZIO  - REFERENDUM W SPRAWIE ORGANIZACJI ZIMOWYCH IGRZYSK OLIMPIJSKICH W KRAKOWIE, SŁOWACY LICZĄ NA „TAK”W najbliższą niedzielę, 25 maja, w Krakowie odbędzie się referendum w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Krakowianie opowiedzą się „za” bądź „przeciw” organizacji imprezy czterolecia.

Przedstawiciele Komitetu Konkursowego przedstawili mieszkańcom Krakowa oficjalny list mający zachęcić do głosowania za organizacją sportowego wydarzenia. Wiele znanych osób, nie tylko ze świata sportu, opowiedziało się już pozytywnie i powiedziało „tak” zimowym zmaganiom. „ Apelujemy do krakowian, aby 25 maja udali się na referendum i zagłosowali na tak za igrzyskami” – mówił  Członek Zarządu Województwa Małopolskiego, Jacek Krupa.

Współorganizatorzy, Słowacy, otwarcie liczą na poparcie mieszkańców stolicy Małopolski. Szefowie Słowackiego komitetu Olimpijskiego w liście przesłanym do Wiceprzewodniczącej Komitetu Konkursowego Kraków 2022 piszą: „W przededniu referendum w sprawie organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Kraków 2022 pragniemy wyrazić zdecydowane poparcie Słowackiego Komitetu Olimpijskiego dla tego wyjątkowego przedsięwzięcia, w ramach którego w Jasnej na Słowacji mają zostać rozegrane olimpijskie konkurencje alpejskie. (…) Nie mamy wątpliwości, że organizacja tej jedynej w swoim rodzaju imprezy będzie miała pozytywny wpływ na gospodarkę i turystykę na całym obszarze województwa małopolskiego i regionu tatrzańskiego. Ponadto ufamy, że wszystkie zmiany planowane w ramach realizacji tego przedsięwzięcia przyczynią się do pogłębienia owocnej współpracy między naszymi krajami.”

Wyścig do organizacji ZIO 2022 trwa w najlepsze. W lipcu Międzynarodowy Komitet Olimpijski wybierze trzy lub cztery miasta (z sześciu zgłoszonych kandydatur) spośród których na sesji MKOL 31 lipca 2015 roku zostanie wybrany gospodarz ZIO 2022.

Tutaj można przeczytać list otwarty do mieszkańców Krakowa.

Źródło: pzn.pl / krakow2022.org

Dodaj komentarz