You are currently viewing SZEŚĆ NORWEŻEK w SKŁADZIE KADRY NA SEZON 2014/2015

SZEŚĆ NORWEŻEK w SKŁADZIE KADRY NA SEZON 2014/2015

Lundby Maren S.Piwowar - SZEŚĆ NORWEŻEK w SKŁADZIE KADRY NA SEZON 2014/2015Skład norweskiej kadry narodowej pań na sezon 2014/2015 nie jest już tajemnicą. Norweska Federacja Narciarska powołała sześć zawodniczek – skład jest mieszanką doświadczenia i młodości.

 

Ze swoimi podopiecznymi spore nadzieje wiąże ich szkoleniowiec Christian Meyer. Jest zadowolony z wyników jakie zespół osiągnął w poprzednim sezonie, ale liczy na rozwój dziewczyn i dobre starty drużyny w nadchodzących Mistrzostwach Świata w szwedzkim Falun. Trener cieszy się również z dołączenia do drużyny nowej zawodniczki jaką jest szesnastoletnia Anna Odine Strøm. Cała ekipa rozpoczęła już skoki na igielicie (WIDEO).

Sagen Anette S.Piwowar - SZEŚĆ NORWEŻEK w SKŁADZIE KADRY NA SEZON 2014/2015Dyrektor sportowy norweskich kadr, Clas Brede Bråthen, stawia tamtejsze zawodniczki za przykład profesjonalnego podejścia do skoków. „Dziewczyny są bardzo dokładne i precyzyjne w swojej pracy” – skomentował i wyraził nadzieję, że ich poświęcenie zaowocuje w końcu tytułem najlepszej kobiecej kadry narodowej w skokach narciarskich.

Minionego sezonu 2013/2014 nie zaliczy do udanych najbardziej utytułowana Norweżka Anette Sagen. 29-letnia skoczkini z powodu kontuzji barku i słabszej dyspozycji nie wystąpiła na Igrzyskach w Soczi, postanowiła jednak kontynuować sportową karierę. Norwegowie liczą również na Helenę Olsson Smeby, która jak sama mówi stara się łączyć obowiązki związane z pracą i rodziną, pełniącą w jej życiu priorytetową rolę. Zawodniczka ta od 2008 roku reprezentuje Norwegię, wcześniej skakała jako Szwedka. Bardziej doświadczoną część drużyny reprezentuje także Line Jahr.

Wśród młodszych Norweżek znajdują się Anna Odine Strøm, Maren Lundby oraz Gyda Enger. Meyer planuje trzy letnie zgrupowania, jedno przed wakacjami a dwa już w trakcie sezonu „Jestem bardzo podekscytowany i nie mogę doczekać się efektów” – podsumował szkoleniowiec.

 

Norweska kadra żeńska na sezon 2014/2015: 

  • Anette Sagen,
  • Line Jahr,
  • Helena Olsson Smeby,
  • Maren Lundby,
  • Gyda Enger,
  • Anna Odine Strøm
 

Źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz