You are currently viewing THOMAS MORGENSTERN POD KONIEC CZERWCA ZDECYDUJE O DALSZYM SKAKANIU

THOMAS MORGENSTERN POD KONIEC CZERWCA ZDECYDUJE O DALSZYM SKAKANIU

morgenstern kd - THOMAS MORGENSTERN POD KONIEC CZERWCA ZDECYDUJE O DALSZYM SKAKANIUThomas Morgenstern w minionym sezonie miał ogromnego pecha. W wyniku przerażających upadków doznał obrażeń, które mogły zakończyć jego sportową karierę. Austriak w ekspresowym tempie dochodził do zdrowia dzięki czemu udało mu się wystartować w olimpijskich konkursach w Soczi i mimo, że nie odniósł sukcesu, był zadowolony z pojawienia się na rozbiegu rosyjskich skoczni. Sezon zakończył przedwcześnie, a czas wolny przeznaczył na odpoczynek i podjęcie decyzji o dalszym sportowym życiu.

Morgenstern nie bierze udziału w części treningowej na skoczni podczas zgrupowania austriackiej kadry pod wodzą nowego szkoleniowca, Heinza Kuttina, które przebiega w Villach. „Morgi” aktualnie odbywa treningi poza skocznią. Pierwsze próby na skoczni 27-latek planuje oddać pod koniec czerwca.

„Trudno w tym momencie powiedzieć kiedy znowu będę skakał. Muszę być skupiony na całym procesie powrotu na skocznię. Pod względem fizycznym chcę znajdować się na takim pułapie, żeby pójście na skocznię miało jakiś sens. Realistycznym terminem jest koniec czerwca” – wyjaśnia Austriak.

Właśnie po takich treningach, oddaniu kilku skoków, podejmie decyzję o kontynuowaniu międzynarodowej kariery: -„Muszę zobaczyć jakie będą moje skoki. Sprawdzę czy będę odczuwał strach, czy uda mi się pozbyć negatywnych odczuć podczas różnych prób. Potrzebuję tych skoków latem by podjąć ostateczną decyzję.”

Morgenstern dołączy do kadry narodowej podczas zgrupowania w fińskim Kuopio.

 

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz