You are currently viewing MAŁYSZ ROZCZAROWANY WYNIKIEM KRAKOWSKIEGO REFERENDUM

MAŁYSZ ROZCZAROWANY WYNIKIEM KRAKOWSKIEGO REFERENDUM

malysz adam b.leja - MAŁYSZ ROZCZAROWANY WYNIKIEM KRAKOWSKIEGO REFERENDUM

Adam Małysz nie ukrywa swojego rozczarowania wynikami krakowskiego referendum, które dotyczyło ZIO 2022. Prawie 70% biorących udział w głosowaniu, było przeciwnych organizacji tej imprezy sportowej.

Wyniki niedzielnego referendum ws. Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 są ważne, gdyż w głosowaniu wzięło udział ponad 30% upoważnionych. Jacek Majchrowski, prezydent miasta Krakowa, poinformował, że odwoła kandydaturę Krakowa.

Małysz, utytułowany skoczek narciarski, a obecnie kierowca rajdowy, jest zdziwiony wynikiem głosowania. Przypomnijmy, że „Orzeł z Wisły" brał udział w kampanii reklamowej Krakowa, jako kandydata do organizacji IO w 2022 roku i uważał, że impreza ta byłaby wielką szansą dla naszego kraju. Według niego ta szansa została zaprzepaszczona.

Ta decyzja to dla mnie masakra i nie potrafię jej zrozumieć. Uważam, że straciliśmy wielką szansę nie tylko pod względem sportowym, ale również na rozwój regionu czy nawet całego kraju. Drugiej takiej okazji możemy już nie dostać" - powiedział Małysz.

Czterokrotny medalista olimpijski uważa także, że Kraków miał jednak ogromne szanse na organizację tak wielkiej imprezy jaką są Igrzyska Olimpijskie. "Nie staliśmy na straconej pozycji. Nie było i nie ma jednego, zdecydowanego faworyta. Żałuję, lecz my sportowcy sami niczego nie zdziałamy, niewiele możemy" - dodał.

Według Małysza zabrakło wpływowych osób, które poparłyby organizację IO w stolicy Małopolski, a uzyskane wyniki mogą być na rękę wielu osobom. „Ktoś mocno popracował, aby zniechęcić mieszkańców do pozytywnej odpowiedzi. Wielka szkoda" - stwierdził na koniec Małysz.

W rywalizacji o organizację ZIO w 2022 pozostały takie miasta jak Pekin (Chiny), Ałmaty (Kazachstan), Lwów (Ukraina) czy Oslo (Norwegia). Ostateczny wybór organizatora zostanie podjęty 31 lipca 2015 roku.

 

Źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz