You are currently viewing ZAKOPANE ZAMIAST KRAKOWA KANDYDATEM DO ORGANIZACJI IGRZYSK?

ZAKOPANE ZAMIAST KRAKOWA KANDYDATEM DO ORGANIZACJI IGRZYSK?

Mimo, iż Kraków postanowił wycofać się z walki o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku, to rolę miasta – kandydata chce przejąć Zakopane. Potwierdził to Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, po rozmowie z Burmistrzem Zakopanego Januszem Majchrem.

W zeszłotygodniowym referendum przeciwko organizacji Igrzysk wypowiedzieli się Krakowianie. Referendum było ważne, gdyż do urn poszło ponad 30% uprawnionych do głosowania, było jednak także wyłącznie opiniodawcze, w związku z czym Kraków mógł nadal pozostać miastem – kandydatem. Prezydent Majchrowski w związku z brakiem poparcia projektu postanowił jednak się wycofać.

Teraz pojawiła się informacja, iż Zakopane chciało by przejąć status miasta kandydata i zorganizować Igrzyska wraz ze Słowacją. Nie wiadomo jednak, czy na takie decyzje zezwalają przepisy i takie plany będą musiały zostać skonfrontowane ze stanowiskiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

W planach jest także spotkanie Prezydenta Krakowa, Burmistrza Zakopanego oraz przedstawicieli komitetów olimpijskich Polski i Słowacji.

 

Źródło: gazetprawna.pl

 

Dodaj komentarz