You are currently viewing MARTIN KOCH KOMENTATOREM SPORTOWYM

MARTIN KOCH KOMENTATOREM SPORTOWYM

Koch Martin Planica fot.J.Piatkowska - MARTIN KOCH KOMENTATOREM SPORTOWYM

Utytułowany austriacki skoczek narciarski, który podczas marcowych zawodów w Planicy oficjalnie zakończył swoją sportową karierę, znalazł nową pracę. Koch pozostanie przy skokach jako komentator sportowy.

Od przyszłego sezonu 32-letni Koch będzie razem z Andreasem Goldbergerem komentował konkursy skoków narciarskich w kanale ORF.

„Mam nadzieję, że was trochę rozbawię. Bardzo się cieszę z tej nowej pracy. Teraz czeka mnie czas analiz i ćwiczeń, by podczas zimy nie powiedzieć jakieś głupoty” – napisał na swojej stronie internetowej Koch.

Członek zwycięskiej drużyny na ZIO w Turynie, w wiedeńskim studio ORF został sprawdzony przez swojego wujka Ernsta Vettoriego, utytułowanego skoczka, obecnie także zajmującego się sportowym komentarzem.

„Zostałem tam sprawdzony, czy się do tego nadaję. Udało się. Jest to coś, czego jeszcze nigdy nie robiłem, ale na pewno się nadaję. Poza tym chciałem pozostać przy skokach narciarskich. Teraz będę częściej na miejscu” – powiedział Koch w jednym z wywiadów dla austriackich mediów.

źródło: martinkoch.at / kleinezeitung.at

Dodaj komentarz