You are currently viewing PO RAZ DRUGI „ĆWICZYLI Z MISTRZEM” w ZAKOPANEM

PO RAZ DRUGI „ĆWICZYLI Z MISTRZEM” w ZAKOPANEM

Kubacki Dawid fot.Olga .Krol Izabela.Piasecka - PO RAZ DRUGI „ĆWICZYLI Z MISTRZEM” w ZAKOPANEM

W dniu dzisiejszym w Zakopanem odbył się Piknik z okazji Dnia Dziecka pod tytułem „Ćwicz z Mistrzem”! Organizatorem był Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego. Impreza odbyła się po raz drugi.

Celem nadrzędnym zorganizowanego spotkania było promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, a także zachęcanie ich do uprawiania sportów zimowych. Dzieci mogły spróbować swoich sił w m.in. strzelaniu biathlonowym, wykonaniu kroku łyżwowego „na sucho”, jeździe na nartach alpejskich w specjalnym symulatorze, skakaniu przez płotki czy imitacji skoku narciarskiego. Chętnych do ćwiczeń nie zabrakło! Oprócz tego można było z bliska obejrzeć wóz strażacki, policyjny czy ścianki wspinaczkowej Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

mietus krzys as wm - PO RAZ DRUGI „ĆWICZYLI Z MISTRZEM” w ZAKOPANEMNa sympatyków sportów zimowych czekało mnóstwo atrakcji. W Parku Miejskim można było spotkać liczne grono olimpijczyków z Soczi oraz działaczy z Polskiego Związku Narciarskiego i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Nie zabrakło m.in. Justyny Kowalczyk, Pauliny Maciuszek, Dawida Kubackiego, Pauliny Bobak, Konrada Niedźwiedzkiego i Katarzyny Woźniak. Dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego, Kamila Stocha, reprezentowali rodzice. Wymienieni, którzy byli zarówno absolwentami jak i sympatykami lokalnej szkoły, zostali nagrodzeni z rąk dyrektor ZSMS Barbary Sobańskiej.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego otrzymała również grant finansowy w ramach programu Polskie Nadzieje Olimpijskie. Otrzymana kwota zostanie przeznaczona na zakup sprzętu potrzebnego do uprawiania sportów zimowych, a także na zgrupowania szkoleniowe. Inicjatorem takiego działania został Polski Komitet Olimpijski, Telewizja Polsat oraz firma Procter&Gamble. Drugim pozytywnym wydarzaniem dla ZSMS jest przejęcie (września tego roku) szkoły od powiatu tatrzańskiego przez marszałka województwa małopolskiego. Dzięki takiemu działaniu szkoła będzie mogła ubiegać się do dofinansowanie co pozwoli na lepsze szkolenie przyszłych mistrzów.

Podczas zabawy nie zapomniano również o Szymonie Olku, który zimą uległ wypadkowi na skoczni w Zakopanem. Prowadzono zbiórkę pieniędzy na jego dalsze leczenie. Nadal można dokonywać wpłat na specjalne konto: BZ WBK Zakopane 72 1090 2590 0000 0001 2157 2196 z dopiskiem “Szymon”.

Olek.pomoc  - PO RAZ DRUGI „ĆWICZYLI Z MISTRZEM” w ZAKOPANEM

 

Źródło: pzn.pl 

Dodaj komentarz