You are currently viewing AUSTRIACCY SKOCZKOWIE ZADOWOLENI z HEINZA KUTTINA

AUSTRIACCY SKOCZKOWIE ZADOWOLENI z HEINZA KUTTINA

schlierenzauer kd - AUSTRIACCY SKOCZKOWIE ZADOWOLENI z HEINZA KUTTINAAustriacka kadra pod wodzą nowego szkoleniowca Heinza Kuttina ma za sobą pierwsze przedsezonowe zgrupowanie, które odbyło się w Villach. Jak się okazuje, zawodnicy są pod wrażeniem metod szkoleniowych i wiedzy nowego trenera w zakresie skoków narciarskich.

W zgrupowaniu uczestniczyli prawie wszyscy skoczkowie kadry narodowej: Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Stefan Kraft, Thomas Diethart oraz Michael Hayböck. Zawodnicy ze sztabem szkoleniowym spędzili tydzień na zajęciach motorycznych oraz bezpośrednio na skoczniach (HS-65 i HS-98), podczas pierwszy prób w tym sezonie. Wraz z kadrą w Villach pojawił się także Thomas Morgenstern, który jeszcze nie wziął udziału w treningach na skoczni.

„Heinz już wniósł wiele nowych rozwiązań w programie treningowym i wie o każdym możliwym szczególe. Wszystko idzie w dobrą stronę, w taką jaką sobie wyobrażałem” – przyznał zadowolony Gregor Schlierenzauer.

Jak się okazuje, zadanie, którego podjął się Kuttin, czyli poprawa atmosfery wewnątrz austriackiej kadry, póki co udaje się realizować.

Struktura całej drużyny musi być idealnie dopasowana do konkretnego sportowca. Zawodnik musi czuć, że czegoś mu brakuje, jeżeli nie podąża obranym wcześniej kursem” – powiedział Kuttin. Nowy austriacki wypowiedział się także o planowanych korektach w kombinezonach, w które mają być wszyte dodatkowe ochraniacze kręgosłupa. „To jest krok w dobrym kierunku, większego bezpieczeństwa. Ochraniacze nie są jednak najważniejsze, znacznie istotniejsze byłoby zmniejszenie agresywności podczas skoku i zmiana przepisów dotyczących wiązań” – powiedział.

W najbliższym czasie austriacką kadrę czekają jeszcze zgrupowania w Predazzo i Kuopio.

 

Źródło: kleinezeitung.at

Dodaj komentarz