You are currently viewing KAAREL NURMSALU KOŃCZY SPORTOWĄ KARIERĘ

KAAREL NURMSALU KOŃCZY SPORTOWĄ KARIERĘ

Nurmsalu Kaarel Oslo S.Piwowar - KAAREL NURMSALU KOŃCZY SPORTOWĄ KARIERĘ23-letni zawodnik z Estonii, Kaarel Nurmsalu kończy swoją przygodę ze skokami narciarskimi. Głównym powodem tej decyzji, są problemy finansowe, które uniemożliwiły młodemu skoczkowi zaplanować przygotowania do nadchodzącego sezonu.

 

„Od 18 miesięcy robiłem wszystko, aby pozyskać środki na treningi i starty w przyszłym sezonie. Niestety nie udało się zgromadzić potrzebnych funduszy, przez co jestem zmuszony zakończyć karierę – powiedział Estończyk, po czym dodał: „Wszystko co dobre i piękne ma swój koniec”.

Kaarel Nurmsalu mógł zaliczyć miniony sezon zimowy do na prawdę udanych. Jako pierwszy od kilku lat zawodnik z Estonii zdobywał punkty w zawodach PŚ. Największym jego osiągnięciem ostatniej zimy jest 6. miejsce w drugim konkursie PŚ w Oslo-Holmenkollen.

Początkowo Estończyk próbował swoich sił w kombinacji norweskiej, w której jest dwukrotnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w Otepää w 2011 roku. W tym samym roku postanowił jednak poświęcić się jednak tylko i wyłącznie skokom narciarskim, w których na tych samych MŚJ zdobył także brązowy medal. Do tej pory, w zawodach PŚ punktował osiem razy. Nurmsalu reprezentował także Estonię podczas MŚ w Val di Fiemme (dwukrotnie 26. lokata), a także podczas ZIO w Soczi, jednak bez większych sukcesów. W 2012 roku, podczas Mistrzostw Świata w Lotach w Vikersund, wylądował na 204 metrze, co jest obecnie rekordem jego kraju w długości lotu.

 

Źródło: neveitalia.it / skispringen-news.de

 

Dodaj komentarz