You are currently viewing PRZED NAMI MIESZANY KONKURS SKOKÓW w LUBLANIE

PRZED NAMI MIESZANY KONKURS SKOKÓW w LUBLANIE

Revija.Skokov Lublana.Mostec.2014.Slovenia - PRZED NAMI MIESZANY KONKURS SKOKÓW w LUBLANIEJuż w sobotę (7 czerwca) na skoczniach narciarskich kompleksu Mostec w słoweńskiej Lublanie już po raz 43. odbędzie się impreza sportowa pod nazwą Revija Skokov organizowana przez klub SSK Ilirija. Głównym punktem imprezy będzie mieszany konkurs skoków z udziałem najlepszych słoweńskich skoczkiń i skoczków.

 

Udział w konkursie zapowiedzieli zawodnicy słoweńskich kadr A i B, m.in.: Peter Prevc (rekordzista skoczni – 62 m), Maja Vtič, Špela Rogelj, Urša Bogataj. Gościem zza granicy będzie fińska skoczkini Julia Kykkänen.

Lublana Mostec fot.Frederic.Clasen - PRZED NAMI MIESZANY KONKURS SKOKÓW w LUBLANIEPary (jedna skoczkini, jeden skoczek) są kompletowane na podstawie wyników konkurencji biegowej (liczy się szybkość z jaką zawodnicy przebiegną wyznaczoną trasę). Każdy z uczestników może jednak odmówić udziału w tej konkurencji, wówczas łączenie w pary odbywa się w inny sposób.

Dość ciekawy jest „pucharowy” sposób rozgrywania zawodów. W pierwszej rundzie dwie pary rywalizują ze sobą o awans do kolejnych etapów, zwycięża dwójka, której sumaryczny wynik jest lepszy. Wyniki każdej serii decydują o występie w kolejnej, ale po każdej rundzie są zerowane. Triumfuje para, która dostanie się do finału i okaże się w nim najlepsza.

Rywalizacja będzie się odbywać na skoczni K-55 (HS-62). Wcześniej w zmaganiach na skoczniach K-10, K-20, K-38 wezmą udział dzieci i młodzież w kilku wyodrębnionych kategoriach (od 9-latków do 20-latków).

Oto pary i pojedynki dzisiejszego konkursu:

  • Michaela Doleželova, Matic Kramaršič vs. Katja Požun, Tomaš Portyk
  • Barbara Klinec, Jurij Tepeš vs. Maša Jovič, Marjan Jelenko
  • Julia Kykkänen, Jernej Damjan vs. Nika Križnar, Andraž Pograjc
  • Lisa Wiegele, Jaka Hvala vs. Agata Stare, Rok Justin
  • Špela Rogelj, Matic Benedik vs. Katja Markuta, Miran Zupančič
  • Urša Bogataj, Peter Prevc vs. Diana Trambitas, Anže Semenič
  • Anja Javorsek, Tomaž Naglič vs. Petja Brglez, Luka Brnot
  • Dana Haralambie, Žiga Mandl vs. Anita Seretinek, Mitja Mežnar
 

Źródło: sskilirija.com

 

Dodaj komentarz