You are currently viewing AUSTRIACY ZAGRALI z NORWEGAMI w GOLFA

AUSTRIACY ZAGRALI z NORWEGAMI w GOLFA

Hayboeck Michael fot.Stefan.Piwowar - AUSTRIACY ZAGRALI z NORWEGAMI w GOLFAW środę kilku skoczków z narodowych kadr Austrii i Norwegii wzięło udział w nietypowej rozgrywce. W Seefeld odbyła się bowiem partyjka golfa, w której ostatecznie wygrali podopieczni Heinza Kuttina.

Pod hasłem „sportowe porozumienie między narodami” spotkali się w Seefeld skoczkowie z Austrii i Norwegii. Michael Hayböck, Stefan Kraft, Stefan Hayböck oraz trener Patrick Murnig podjęli walkę z Norwegami, którzy wystąpili w składzie Tom Hilde, Andreas Stjernen, serwismen Andreas Vilberg oraz trener Alexander Stöckl.

hilde tom sp wisla wm - AUSTRIACY ZAGRALI z NORWEGAMI w GOLFAWarto zaznaczyć, że zawodnicy z Półwyspu Skandynawskiego obecnie przygotowują się w Seefeld do nadchodzącego sezonu 2014/15, gdzie przechodzą właśnie pierwsze próby wytrzymałościowe.

Pomysł przyjacielskiego współzawodnictwa narodził się minionej zimy. "Niestety nie gram zbyt często w golfa, ale było dużo zabawy podczas gry przeciwko Patrickowi - mojemu długoletniemu przyjacielowi i trenerowi. Dla zawodników jest to świetna odmiana od treningów na skoczni" - powiedział norweski szkoleniowiec.

Zespół Stöckla niestety musiał ulec austriackiej konkurencji. Michael Hayböck cieszył się z wygranej. "Gra w golfa przeciwko Norwegom, to była super zabawa. Na polu golfowym byliśmy dziś lepsi. Mam nadzieję, że przeniesie się to także zimą na skocznię" - powiedział 23-latek z Linz.

 

Źródło: skispringen.com

 

Dodaj komentarz