You are currently viewing ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „PIERWSZE TRENINGI z WYŻSZĄ JAKOŚCIĄ NIŻ w LATACH POPRZEDNICH”

ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: „PIERWSZE TRENINGI z WYŻSZĄ JAKOŚCIĄ NIŻ w LATACH POPRZEDNICH”

kruczek lukasz hala b.leja - ŁUKASZ KRUCZEK dla SkokiPolska: "PIERWSZE TRENINGI z WYŻSZĄ JAKOŚCIĄ NIŻ w LATACH POPRZEDNICH"Od początku tygodnia w Szczyrku trenuje kadra A, którą kieruje Łukasz Kruczek. Polski szkoleniowiec jest zadowolony z pierwszych skoków na igielicie wykonanych przez swoich podopiecznych. „Te treningi miały zdecydowanie wyższą jakość aniżeli w latach ubiegłych” – zapewnia. Czyżby była to zapowiedź jeszcze wyższej formy polski skoczków aniżeli w zeszłym sezonie?

 

SkokiPolska: Za Wami kilka dni treningów w Szczyrku, jest Pan z nich zadowolony?

Łukasz Kruczek: Można być zadowolonym ze wszystkich. Te pierwsze treningi miały zdecydowanie wyższą jakość aniżeli w latach ubiegłych. Także warunki na pierwsze treningi można uznać za idealne.

 

SkokiPolska: W których elementach skoków najbardziej było widoczne, że były to skoki oddane po dłuższej przerwie?

Łukasz Kruczek: Jest inne obciążenie organizmu. Nie da sie przez dłuższy czas powtarzać skoków na dobrym poziomie. Na tzw. „wskakanie się” potrzeba jeszcze czasu. Taka przerwa ma też negatywny wpływ na ogólne czucie ciała, które jest potrzebne do dobrego odwzorowywania ruchu.

 

SkokiPolska: W Szczyrku skacze kadra A i B – czy widać spore rozbieżności pomiędzy tymi grupami, czy poziomy są wyrównane?

Łukasz Kruczek: Wszyscy skaczą nieco nierówno, więc trudno uogólniać poziom danej grupy. We wszystkich grupach są zawodnicy, którzy skaczą lepiej i gorzej.

 

SkokiPolska: Macie w planach jakieś aktywności sportowe, czy może jakieś inne zajęcia integracyjne poza skokami na weekend?

Łukasz Kruczek: Nie. Jesteśmy dopiero na samym początku okresu przygotowawczego i idziemy zgodnie z zasadą:” nie wszystko na raz”.

 

SkokiPolska: Skaczecie jeszcze jutro w Szczyrku, czy od razu Wisła i Planica? Czy może jeszcze wracacie do Szczyrku?

Łukasz Kruczek: Kadra A skończyła już dziś.  Kolejne skoki w Szczyrku będą w przyszłym tygodniu, pojedyncze dni [najprawdopodobniej poniedziałek i czwartek – przyp.red.]. Na zgrupowanie przyjdzie czas po 15 czerwca. Wtedy też rozpoczniemy skoki na skoczni dużej w Wiśle. Do Planicy chcemy udać się w ostatnim tygodniu czerwca.

 

SkokiPolska: Jeszcze jedno pytanie odnośnie dzisiejszej decyzji FIS – czy to dobry pomysł, że kwalifikacje stracą charakter tylko samych kwalifikacji i będą wliczane do punktacji konkursowej?

Łukasz Kruczek: To jest nasz, polski pomysł.  Można powiedzieć, że jest to niespodzianka, iż został zaakceptowany. Propozycja ze strony FIS była mniej więcej podobna, ale na ostateczne wyniki liczyła by się tylko ostatnia seria. Punkty zdobyte wcześniej nie były by liczone. Naszym zdaniem powodowało by to dużą loteryjność zawodów. Stąd propozycja, aby liczyć wszystkie serie. Zobaczymy jak będzie to wyglądać w praktyce.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz