You are currently viewing MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: „KAŻDEGO DNIA WYSKAKUJE KTOŚ INNY”

MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: „KAŻDEGO DNIA WYSKAKUJE KTOŚ INNY”

maciusiak mateja zniszczoly bl - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: "KAŻDEGO DNIA WYSKAKUJE KTOŚ INNY"Maciej Maciusiak, który od tego sezonu objął stanowisko trenera kadry B, rozpoczął treningi ze swoimi podopiecznymi zgrupowaniem w Szczyrku. Szkoleniowiec, razem z kadrą A Łukasza Kruczka szlifuje formę polskich skoczków. Maciusiak opowiedział nam nieco o przygotowaniach do letnich zmagań na igielicie.

"W porównaniu z zeszłym rokiem do kadry B wskoczyli trzej juniorzy. Krzysiek Biegun i Olek Zniszczoł są już jednak w wieku seniorskim, do tego jest junior Kuba Wolny. Z kadry A doszedł do nas Krzysiek Miętus, a ponadto Bartek Kłusek i Stefan HulaCałe życie spotykam się z tymi zawodnikami, do tej pory nie byłem tylko trenerem Stefana, ale Maciusiak Maciej fot.B.Leja - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: "KAŻDEGO DNIA WYSKAKUJE KTOŚ INNY"jeździłem z nim na zawody jako serwismen, także nie ma się specjalnie do czego przyzwyczajać. Zaczęliśmy normalne treningi, także nie ma żadnego problemu. Z resztą chłopaków już współpracowałem" - opisuje sytuację kadrową Maciej Maciusiak.

Trener kadry B opowiedział o treningach, które prowadzone są w Szczyrku-Skalitem: "Na skoczni w Szczyrku jesteśmy przeważnie dwa razy dziennie, oprócz tego jesteśmy na sali gimnastycznej, lub na powietrzu, jeśli jest pogoda. Wykonujemy trening motoryczny, dynamikę, siłę i stabilizację. Trening skoczków nie jest skomlikowany. W sumie skoczkowie przystąpili do treningów dużo wcześniej, od około miesiąca są w treningu motorycznym. Brakowało jedynie skoczni. Nie jest tak, jak w poprzednich latach, że dopiero na tym etapie skakania wprowadzało się trening motoryczny. Po to trenujemy w lecie, żeby w zimie wystarczyło 'powera' ".

Jak stwierdził Maciusiak, nie ma jeszcze wyraźnego lidera: "Każdego dnia ktoś inny wyskakuje, bo ta forma jest jeszcze nierówna i nie ustabilizowana. Do tego dochodzą Kruczek Mateja Maciusiak fot.M.Grzywa - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: "KAŻDEGO DNIA WYSKAKUJE KTOŚ INNY"ciężkie treningi motoryczne, a każdy organizm inaczej na to reaguje. Nie chciałbym nikogo wyróżniać. Jedynie Kamil Stoch z kadry A skacze podobnie do swoich skoków zimowych. Wszyscy jednak spisują się na swoim poziomie, jak na tą chwilę bardzo dobrze".

Polski szkoleniowiec zapytany o plany kadry na nadchodzące tygodnie i zawody Letniej Grand Prix, odparł: "Prawie całe lato trenujemy razem z kadrą A, w Szczyrku, Wiśle i Planicy. Później zawody nas trochę rozdzielą, pojadą na nie najlepsi, niezależnie czy będą z kadry A, czy z kadry B. Poza tym trening grupy Łukasza trochę różni się od treningów mojej grupy. Jednak na zawody LGP będziemy wysyłać najlepszych".

Przed kadrą B jeszcze jutrzejsze, a także przyszłotygodniowe treningi w Szczyrku-Skalitem. Podopieczni Maciusiaka będą trenować we wtorek i czwartek, a podopieczni Kruczka - w poniedziałek i czwartek.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz