You are currently viewing ROSJANIE w SOCZI, CZAJKOWSKIM i NIŻNYM TAGILE PRZYGOTUJĄ SIĘ DO LATA

ROSJANIE w SOCZI, CZAJKOWSKIM i NIŻNYM TAGILE PRZYGOTUJĄ SIĘ DO LATA

Kornilov Denis S.Piwowar - ROSJANIE w SOCZI, CZAJKOWSKIM i NIŻNYM TAGILE PRZYGOTUJĄ SIĘ DO LATARosjanie wraz z trenerami Matjazem Zupanem, Davidem Jiroutkiem i koordynatorem zespołu Alexandrem Arefievem rozpoczęli przygotowania do sezonu letniego. Międzynarodowy sztab szkoleniowy ma przynieść lepsze efekty niż podczas zeszłorocznego sezonu olimpijskiego.

Co prawda nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia objęcia kadry rosyjskiej przez Słoweńca (takowe będzie 10 czerwca po konferencji Rosyjskiej Federacji Narciarskiej), to jest już prawie pewnie, że Vassilieva i kolegów poprowadzi duet trenerski Zupan-Jiroutek. Ich asystentami będą Rosjanie - Paweł Cziczerin, Giennadij Chizow, Eugenij Plekhow. Koordynatorem całego zespołu zostanie były trener - Alexander Arefiev.

Przed Rosjanami czerwcowy obóz treningowy w centrum olimpijskim w Soczi, a także treningi na skoczniach w Czajkowskim i Niżnym Tagilu. 

Zmiany w Rosji objęły także sztab szkoleniowy rosyjskiej kadry skoczkiń. Trenerem głównym został dotychczasowy szkoleniowiec Czeszek (wcześniej Słowenek) - Matjaz Triplat. Jego asystentem został osobisty trener najlepszej Rosjanki - Iriny Avvakumovej.

Jak zgodnie potwierdzają wszyscy trenerzy, głównym celem długoterminowym dla wszystkich drużyn są Zimowego Igrzyska Olimpijskie w koreańskim Pyeongchang w 2018 roku, które będą szansą na rehabilitację po nieudanym występie w Soczi.

 

informacja własna

Dodaj komentarz