You are currently viewing POLSCY SKOCZKOWIE SPOTKALI SIĘ z FANAMI w PROSZOWICACH

POLSCY SKOCZKOWIE SPOTKALI SIĘ z FANAMI w PROSZOWICACH

Proszowice kadra K.Sluzewska - POLSCY SKOCZKOWIE SPOTKALI SIĘ z FANAMI w PROSZOWICACHW sobotę w proszowickim Centrum Kultury i Wypoczynku zostało zorganizowane spotkanie z udziałem dwukrotnego Mistrza Olimpijskiego – Kamila Stocha wraz z kolegami z kadry oraz najwierniejszych kibiców tej dyscypliny sportu.

 

Zaplanowaną uroczystość poprowadził Grzegorz Cichy, z powodów rodzinnych w tym wyjątkowym dniu nie pojawił się Tomasz Zimoch. Zaproszeni goście pojawili się punktualnie o godzinie 12:00 na proszowickim rynku, na którym zgromadziło się wielu kibiców i członków Fan Klubu Kamila Stocha. Honorowego gościa przywitała orkiestra i władze miasta. Następnie lider naszej kadry posadził na rynku w Proszowicach dąb, który ma upamiętniać zdobycie 2 złotych medali na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Warto wspomnieć, iż Kamil Stoch mieszkał kiedyś w Proszowicach, skąd dojeżdżał na studia do Krakowa.

Druga część uroczystości odbyła się w Domu Kultury w Proszowicach. Po zapowiedzi przez prowadzącego – Grzegorza Cichego na scenie pojawili się: Kamil Stoch z żoną Ewą Bilan-Stoch, Dawid Kubacki, Jan Ziobro, Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Kacper Skrobot (serwismen), Grzegorz Sobczyk (asystent trenera Kruczka) oraz fizjoterapeuta – Łukasz Gębala. Po zajęciu odpowiednich miejsc przez znane osobistości nastąpiło szereg pytań głównie do Mistrza Świata z Val di Fiemme. Kamil opowiedział o Igrzyskach i całym sezonie 2013/2014, który był dla niego wyjątkowy. Następnie swoją opinią o sezonie podzielili się koledzy z kadry. Nie mogło zabraknąć pytań o przepych Igrzysk Olimpijskich w Soczi oraz o wycofanie się kandydatury Krakowa o organizacji Igrzysk Olimpijskich w 2022 roku. Zaproszeni goście zgodnie stwierdzili, iż minione igrzyska były wyjątkowe, w które z pewnością zostało zainwestowane mnóstwo pieniędzy. Kamil pozostał neutralny przy temacie Igrzysk w Polsce, jednak wierzył, że moglibyśmy dać radę zorganizować takiej rangi wydarzenie. Pojawiły się także opinie, że przepadła ogromna szansa na wielką promocję Krakowa i taka okazja prędko może się nie powtórzyć. Kolejnym punktem programu były filmiki, ukazujące działania Fan Klubu Kamila, który wspierał swojego idola podczas zawodów. Kamil przyznał, że polscy kibice tworzą na skoczniach całego świata znakomitą atmosferę.

Mimo ogromnej popularności, Kamil Stoch nie pozostaje obojętny wobec potrzeb innych. W trakcie spotkania przeprowadzono licytację (czapki z kolekcji olimpijskiej wraz z autografem Kamila, małego kombinezonu z podpisami zawodników oraz album z olimpijczykami z pamiątkowymi wpisami), z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie małego Alanka. Później rozdano nagrody laureatom konkursu ogólnopolskiego wiedzy o skokach narciarskich. Na zakończenie wszystkim obecnym skoczkom wręczono pamiątkowe upominki. W tym momencie nastąpiła najbardziej wyczekiwana chwila przez wszystkich fanów. Zawodnicy rozdawali autografy, była też możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia. Dla najbliższych Kamila oraz członków Fan klubu zorganizowano przyjęcie w restauracji Tadeusz w Proszowicach.

 

informacja własna

Dodaj komentarz