You are currently viewing ANDREAS VILBERG ASYSTENTEM TRENERA STÖCKLA

ANDREAS VILBERG ASYSTENTEM TRENERA STÖCKLA

Po minionym sezonie zimowym, który nie był zimą marzeń dla norweskiej kadry, postanowiono dokonać korekt w sztabie szkoleniowym. Wszystko po to, aby trener główny Alexander Stöckl mógł jeszcze bardziej poświęcić się dla zawodników.

 

Dotychczasowy norweski serwismen, a także były skoczek – Andreas Vilberg od tego momentu, wraz z Magnusem Brevigiem, będzie pełnił funkcję asystenta trenera kadry narodowej.

„Alexander Stöckl nadal odgrywa główną rolę w wielu innych sprawach, ale bardzo zależało nam, żeby mógł wykorzystywać więcej czasu na pracę z zawodnikami wybranymi do reprezentacji” – powiedział dyrektor sportowy norweskiej kadry Clas Brede Bråthen.

„Bardzo się cieszę. Miło zdobyć takie zaufanie. Byłem z zespołem od jakiegoś czasu, ale bardzo przyjemnie jest zobaczyć, że doceniono to, co robiłem do tej pory. Będę dalej koncentrować się przede wszystkim na sprzęcie i kombinezonach, ale będę odpowiedzialny również za technikę lotu. Głównym celem będzie to, żeby wszystko było pzygotowane perfekcyjne” – stwierdził Vilberg.

Z wprowadzonych zmian bardzo cieszy się również główny trener kadry norweskiej – Alexander Stöckl. „Czuję, że mogę teraz bardziej skoncentrować się na faktycznym treningu. Pomaga również Magnus” – przyznał Austriak. Kolejną nowością personalną, będzie także nowy fizjoterapeuta. Lars Haugvad zastąpił na tym stanowisku Janne Karppinena. W chwili obecnej, Norwegowie nadal przebywają na zgrupowaniu w Ramsau. We wczorajszych testach, najlepszym zawodnikiem okazał się Tom Hilde, który ostatniej zimy nie prezentował optymalnej formy.

 

Źródło: nettavisen.no

 

Dodaj komentarz