You are currently viewing SCHLIERENZAUER: „UDZIAŁ w LETNIM GRAND PRIX WCIĄŻ NIEPEWNY”

SCHLIERENZAUER: „UDZIAŁ w LETNIM GRAND PRIX WCIĄŻ NIEPEWNY”

Gregor Schlierenzauer nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji czy wystąpi w letnich konkursach. Wszystko idzie jednak w dobrym kierunku, a zawodnik chce wrócić do najwyższej formy.

W ostatnich latach Gregor Schlierenzauer, jak i większość austriackich skoczków, rzadko pojawiał się w zawodach LGP. Zmieni się to jednak pod wodzą nowego szkoleniowca – Heinza Kuttina. W jednym z wywiadów 24-letni Austriak wyjaśnia, że jeszcze nie wie czy wystartuje podczas zbliżającego się lata. „To nadal jest otwarta sprawa i jeszcze niczego z Heinzem nie ustaliliśmy. Potrzebujemy jeszcze 1-2 zgrupowań, na których będziemy pracować nad techniką skoku. Wtedy zostanie podjęta ostateczna decyzja kto wystartuje latem, a kto będzie się przygotowywał sam w spokoju” – powiedział Gregor.

Przed rozpoczęciem LGP, program Schlierenzauera wygląda na zaplanowany. „Teraz odbędą się dwa tygodnie treningów w ojczyźnie, następnie zgrupowanie w Finlandii, a następnie dwa tygodnie w domu. Następnie pojedziemy na rozpoczęcie LGP. To jest bardzo napięty program. W planach jest również jest urlop, ale kiedy i gdzie, to jeszcze nie wiem”.

Kilka tygodni temu Heinz Kuttin ogłosił, że dla austriackich skoczków LGP powinno być w przyszłości znów jednym z priorytetów. „Celem jest to, by w Letnim Grand Prix byś na prawdę mocnym zespołem. W przeszłości nie zawsze to wychodziło” – wyjaśnia austriacki szkoleniowiec.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz