You are currently viewing WEEKENDOWE ZAWODY w NORWEGII i CZECHACH (PROGRAM)

WEEKENDOWE ZAWODY w NORWEGII i CZECHACH (PROGRAM)

Lillehammer Lysgardsbakken fot.Aconcagua - WEEKENDOWE ZAWODY w NORWEGII i CZECHACH (PROGRAM)Podczas nadchodzącego długiego weekendu zawody krajowe na igielicie odbędą się na skoczniach w Czechach (Roznov, Kozlovice, Nydek, Frenstat) i Norwegii (Drammen, Oslo, Lillehammer). Wezmą w nich udział skoczkowie znani z występów w Pucharze Świata, m.in. Jakub Janda, czy Anders Bardal.

 

Zawody w Norwegii rozpoczną się 20 czerwca i zapoczątkują cykl zawodów Konica Minolta Storsamling. W rywalizacji wezmą udział zawodnicy już od 6. roku życia. Już teraz wiadomo, że zgłosiła się bardzo duża liczba uczestników – 225 młodych adeptów narciarstwa. Z tego względu organizatorzy dokonali podziału na większą liczbę grup wiekowych. W trzecim dniu zawodów odbędzie się konkurs na skoczni dużej K-123, w czasie którego do rywalizacji przystąpią m.in. skoczkowie reprezentacji narodowej z Andersem Bardalem na czele.

Program zawodów w Norwegii:

  • 20 czerwca, piątek – konkurs 1. w Drammen ('Gjerpenkollen' K-74)
  • 21 czerwca, sobota – konkurs 2. w Oslo ('Midtstuen' K-95)
  • 22 czerwca, niedziela - konkurs 3. w Lillehammer ('Lysgårdsbakken' K-123)
 

Zawody w Czechach tworzyć będą cykl czterodniowej rywalizacji w ramach Beskidzkiego Tournée (19-22 czerwca). Kolejnymi miejscowościami, które będą gościć sportowców są: Rožnov, Kozlovice, Nydek oraz Frenstat. Na skoczniach oprócz skoczków czeskich pojawią się reprezentanci Węgier oraz Polski. Dziewczęta i chłopcy zostaną podzieleni na kilka kategorii wiekowych. Dopingować zawodników będzie m.in. Jakub Janda i Jiri Parma.

W piątek w Lomnicach nad Popelkou odbędą się ponadto wyjątkowe zawody mieszane. W każdej z drużyn wystąpi skoczkini, skoczek oraz kombinator norweski. Udział w tym konkursie zapowiedzieli reprezentanci czeskiej kadry narodowej, a także Borek Sedlak, który ma oddać ostatni skok w karierze.

Program zawodów w Czechach:

  • 19 czerwca, czwartek – konkurs 1. - Rožnov pod Radhoštěm
  • 20 czerwca, piątek - konkurs 2. - Kozloviče
  • 20 czerwca, piątek - konkurs mieszany - Lomnice nad Popelkou
  • 21 czerwca, sobota - konkurs 3. - Nýdek
  • 22 czerwca, niedziela - konkurs 4. - Frenštát pod Radhoštěm
 

Źródło: skoky.net / skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz