You are currently viewing ANDERS JACOBSEN POWRÓCIŁ DO TRENINGÓW

ANDERS JACOBSEN POWRÓCIŁ DO TRENINGÓW

Anders Jacobsen, który w ubiegłym roku w Planicy doznał poważnej kontuzji, rozpoczyna właśnie przygotowania do kolejnego sezonu. Według austriackiego szkoleniowca Norwegów – Alexandra Stöckla – zawodnik jest już w pełni zdrowy.

29-letni skoczek, który kilka tygodni temu przeszedł kolejną operacje kolana, rozpoczyna właśnie przygotowania do startów w sezonie 2014/15. „Jacobsen rozpoczął specjalne treningi fizyczne. Obecnie przechodzi on program odbudowy mięśni wokół kolana” – wyjaśnił norweski szkoleniowiec.

W ostatnim czasie pojawiały się pogłoski o zakończeniu kariery przez Norwega. Wszystko uzależnione było od tego, czy po kolejnej operacji Jacobsen będzie nadal odczuwał dyskomfort w kolanie. W tym momencie nie odczuwa bólu” – powiedział Stöckl.

Przypomnijmy, że Anders Jacobsen doznał poważnej kontuzji kolana podczas zawodów w Planicy w 2013 roku. Mimo przebytych dwóch operacji, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni w sezonie 2006/07, nadal walczył z bólem co skłaniało go do myśli o przejściu na sportową emeryturę. Wszystko wskazuje jednak na to, że kolejna operacja przyniosła pożądane efekty i będziemy nadal mogli podziwiać Jacobsena na skoczni. Nie zmienia to jednak faktu, że w pierwszych krajowych zawodach, które odbywają się w ten weekend na skoczniach w Drammen, Oslo i Lillehammer, Jacobsen nie pojawi się na rozbiegu.

 

Źródło: aftenposten.no

 

Dodaj komentarz