You are currently viewing CZESKIE KADRY NA SEZON 2014/2015
Jakub Janda (fot. Julia Piątkowska)

CZESKIE KADRY NA SEZON 2014/2015

U progu letniego sezonu składy kadr ogłosiła reprezentacja Czech. Wraz z nowym trenerem głównym - Richardem Schallertem oraz nowym trenerem kadry juniorskiej nasi wschodni sąsiedzi przystąpią do międzynarodowej rywalizacji już podczas Letniej Grand Prix 2014.

 

Czeskie kadry składają się z 16 zawodników. W składach kadr trudno doszukiwać się większych zmian w porównaniu do sezonu poprzedniego, dużo zmian jest natomiast na Matura Jan Wisla fot.Bartosz.Leja  - CZESKIE KADRY NA SEZON 2014/2015stanowiskach trenerskich. Kadrę A poprowadzi austriak Richard Schallert, który już kiedyś prowadził Czechów (w latach 2006-2009). Jego asystentem będzie Jaroslav Šimek, a działania kadry wesprze fizjoterapeuta Jakub Kryštof. Przechodząc do kwestii najistotniejszych - w skład drużyny A wejdą: Jakub Janda, Jan Matura, Roman Koudelka, Antonín Hájek, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava i Martin Cikl.

Kadrę B poprowadzi Jakub Jiroutek, który ostatnio pracował z reprezentacją Włoch (w latach 2009-2014). Czeskiego szkoleniowca wspomogą asystenci Radek Žídek i Michal Doležal. W skład zespołu wejdą młodzi zawodnicy: Filip Sakala, Jan Michálek, Vojtěch Štursa, Tomáš Friedrich i František Holík. Kolejnych czterech skoczków:  Dušan Doležel, Robert Szymeczek, Vít Háček i Jan Souček będą mieli całe lato, aby zaprezentować się z dobrej strony i dołączyć w pełni do kadry B.

 

Czeskie kadry na sezon 2014/2015:

Kadra A:

  • sztab szkoleniowy: Richard Schallert (trener główny), Jaroslav Šimek (asystent trenera)
  • zawodnicy: Jakub Janda, Jan Matura, Roman Koudelka, Antonín Hájek, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava, Martin Cikl

Kadra B:

  • sztab szkoleniowy: Jakub Jiroutek (trener główny), Radek Žídek (asystent trenera), Michal Doležal (asystent trenera)
  • zawodnicy: Filip Sakala, Jan Michálek, Vojtěch Štursa, Tomáš Friedrich, František Holík
  • kandydaci do kadry B: Dušan Doležel, Robert Szymeczek, Vít Háček, Jan Souček
 

Źródło: skoky.net

 

Dodaj komentarz