You are currently viewing POLACY i SŁOWEŃCY WSPÓLNIE TRENOWALI w WIŚLE-MALINCE (GALERIA ZDJĘĆ)

POLACY i SŁOWEŃCY WSPÓLNIE TRENOWALI w WIŚLE-MALINCE (GALERIA ZDJĘĆ)

Stoch Kamil zgrupowanie.wisla .2014 fot.K.Sluzewska - POLACY i SŁOWEŃCY WSPÓLNIE TRENOWALI w WIŚLE-MALINCE (GALERIA ZDJĘĆ)W poniedziałek popołudniu do Wisły zawitały kadry A i B Słowenii. Treningi na skoczni im. Adama Małysza przeprowadzali w tym samym czasie co polskie kadry A i B. Wspólne treningi były okazją do porównania wyników, a także wymienienia poglądów na początku letniego sezonu.

 

Skoczkowie słoweńscy szybko zakwaterowali się w hotelu nieopodal skoczni im. Adama Małysza i od razu rozpoczęli treningi. W dniu przyjazdu Słoweńcy nie oddali żadnych skoków. Przeprowadzili rozgrzewkę i grali w gry zespołowe przy obiekcie w Wiśle-Malince. Wtorkowy poranek okazał się jednak bardzo pracowity, zarówno dla ekipy Słowenii, jak i członków polskich kadr A i B, którzy już o 9.30 zawitali na skoczni.

Prevc Peter fot.K.Sluzewska - POLACY i SŁOWEŃCY WSPÓLNIE TRENOWALI w WIŚLE-MALINCE (GALERIA ZDJĘĆ)Na skoczni pojawili się zatem w kadrze Słowenii: Nejc Dezman, Jurij Tepes, Robert Kranjec, Peter Prevc, Rok Justin, Jaka Hvala, Matjaz Pungertar, Tomaz Naglic (kadra A), a także Miran Zupancic, Robert Hrgota, Anze Semenic, Andraz Pograjc, Mitja Meznar, Matic Benedik, Anze Lanisek (kadra B). W Polsce nie pojawili się Jernej Damjan, Jure Sinkovec oraz Cene Prevc.

Wśród Polaków na skoczni im. Adama Małysza skakali: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Jan Ziobro, Piotr Żyła (kadra A) oraz Krzysztof Biegun, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny (kadra B).

Nie zabrakło również skoków kobiet. Z panami dzielnie trenowały Magdalena Pałasz oraz Joanna Szwab. Przez cały poranny trening, zawodników i zawodniczki obserwował z wieży trenerskiej Adam Małysz. Obecność "Orła z Wisły" wywołała poruszenie wśród zwiedzających skocznię. Nie obyło się bez autografów oraz wspólnych zdjęć. Zgromadzeni kibice gromkimi brawami nagradzali dalekie skoki, z radością witali zawodników, którzy mogli poczuć się niemal jak podczas konkursu.

Zgrupowania obu ekip zakończą się już w dniu dzisiejszym. Obie ekipy trenowały na skoczni dwa razy dziennie, rano i popołudniu. Wydaje się, iż nastroje w drużynach są wyborne. Skocznia w Wiśle-Malince uznawana jest za bardzo dobry obiekt do treningów. To tam, 25 lipca zainaugurowana zostanie Letnia Grand Prix. Pracownicy skoczni z entuzjazmem opowiadają o przygotowaniach do tych zawodów, a banery na wiślańskim deptaku zachęcają do zakupu biletów.

 

Czytaj więcej:

Łukasz Kruczek o zgrupowaniu Polaków w Wiśle

- Kamil Stoch i Maciej Kot o zgrupowaniu Polaków w Wiśle

- Peter Prevc o zgrupowaniu Słoweńców w Wiśle

 

Galeria zdjęć:

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz