You are currently viewing ALEXANDER STÖCKL TRENEREM NORWEGÓW NA KOLEJNE CZTERY LATA
Alexander Stoeckl (fot Bartosz Leja)

ALEXANDER STÖCKL TRENEREM NORWEGÓW NA KOLEJNE CZTERY LATA

Trener kadry norweskich skoczków Alexander Stöckl podjął – po długich rozważaniach – decyzję odnośnie dalszej współpracy z Norweskim Związkiem Narciarskim. Szkoleniowiec pozostanie na swoim stanowisku do Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku w  Pyeongchang.

Negocjacje jakie prowadził Stöckl trwały praktycznie od zakończenia minionego sezonu Pucharu Świata, a stara umowa obowiązywała do zakończenia Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Falun w 2015 roku. Norweska kadra przygotowania do kolejnej zimy rozpoczęła przygotowania na początku czerwca. Szkoleniowiec podjął pozytywną decyzję a umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych kilku tygodni. Austriak zdradza powód tak długiego wahania się: Cztery lata to bardzo długi okres czasu, musiałem uzyskać zgodę rodziny.

Stöcklem zainteresowani byli rodacy, którzy po zakończeniu współpracy z Alexandrem Pointnerem pozostawali bez szkoleniowca, jednak otrzymali negatywną odpowiedź.

– Rozwijam się w Norwegii, czuję, że jeszcze wiele mogę osiągnąć z moimi podopiecznymi. Chcę zobaczyć postęp jaki mogą osiągnąć norwescy zawodnicy na wszystkich poziomach.

Alexander Stöckl objął norweską kadrę w 2011 roku zastępując na stanowisku Fina, Mikę Kojonkoskiego.

 

Źródło: dagbladet.no / informacja własna

Dodaj komentarz