You are currently viewing MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: „CZWÓRKA NA PUCHAR KONTYNENTALNY JEST USTALONA”

MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: „CZWÓRKA NA PUCHAR KONTYNENTALNY JEST USTALONA”

maciusiak mateja zniszczoly bl - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: "CZWÓRKA NA PUCHAR KONTYNENTALNY JEST USTALONA"Polska kadra B na czele z trenerem Maciejem Maciusiakiem oraz kadra juniorska z trenerem Robertem Mateją spędzili ubiegły tydzień na treningach w słoweńskiej Planicy i Kranju. Był to jeden z ostatnich etapów przygotowań do letniego sezonu, który oficjalnie rozpocznie się już 5 lipca zawodami Pucharu Kontynentalnego właśnie w Kranju. O treningach opowiedział nam trener Maciusiak.

 

Na słoweńskim zgrupowaniu pojawili się skoczkowie kadry B (Krzysztof Biegun, Bartłomiej Biegun Krzysztof S.Piwowar - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: "CZWÓRKA NA PUCHAR KONTYNENTALNY JEST USTALONA"Kłusek, Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny) oraz polscy juniorzy (Paweł Gut, Sebastian Hebel, Dawid Jarząbek, Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski, Adam Ruda, Andrzej Stękała).

- Zaczęliśmy zgrupowanie od skoków na normalnej skoczni w Planicy, w środę i czwartek byliśmy w Kranju. Chciałem, aby chłopcy poskakali tam rano, bo rano są tam też najbliższe zawody Pucharu Kontynentalnego, a tam po południu są całkiem inne warunki. W ostatnim dniu poszliśmy na dużą skocznię w Planicy. Każdy z chłopaków oddawał około 10-12 skoków dziennie - powiedział szkoleniowiec.

Maciusiak określił też dyspozycję poszczególnych skoczków kadry B. - Wyraźnego lidera w kadrze nie ma, ale zdecydowanie lepiej zaczął sobie radzić Krzysiek Biegun, całkiem fajnie skacze też Bartek Kłusek. Mogę powiedzieć, że czwórka-piątka radzi sobie już w dsc 0089 - MACIEJ MACIUSIAK dla SkokiPolska: "CZWÓRKA NA PUCHAR KONTYNENTALNY JEST USTALONA"miarę dobrze. Jeszcze troszkę problemów ma Krzysiek Miętus, ale ze skoku na skok jest coraz lepiej. Wiadomo jednak, że mamy też ciężkie treningi siłowe i motoryczne.

We wtorek kadra B ma jeszcze w planach treningi w Szczyrku-Skalitem, później nadejdzie już czas na pierwsze zawody Letniego Pucharu Kontynentalnego - w słoweńskim Kranju (skocznia Bauhenk K-100 / HS-109).

- Czwórka na PK jest już na pewno ustalona, będą to: Bartek Kłusek, Stefan Hula, Olek Zniszczoł i Kuba Wolny. Wypadnie nam Krzysiek Biegun, który skacze fajnie, ale ma rodzinną imprezę, wesele, także nie pojedzie z nami. Jestem w stałym kontakcie z Łukaszem Kruczkiem, także może dołączy ktoś z kadry A, może z kadry juniorów, ponieważ tam dobrze prezentował się Przemek Kantyka. Ostateczny skład będzie podany we wtorek po treningu.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

 

Dodaj komentarz