You are currently viewing CARINA VOGT WRACA DO SKAKANIA

CARINA VOGT WRACA DO SKAKANIA

Vogt Carina S.Piwowar 1024x682 - CARINA VOGT WRACA DO SKAKANIA

Trzy miesiące po operacji kolana Mistrzyni Olimpijska Carina Vogt wróciła do skoków. Mimo że mistrzyni olimpijka z Soczi uskarża się jeszcze na bóle, jej trener, Andreas Bauer, jest optymistycznie nastawiony do jej powrotu.

Po trzymiesięcznej przerwie w skokach spowodowanej operacją lewego kolana, niemiecka zawodniczka powróciła na skocznię. Mistrzyni olimpijska zakończyła w miniony piątek swoje pierwsze treningi w bawarskim Rastbüchl. – Były to na początek tylko trzy skoki, ponieważ nadal odczuwa ból. Potrzebujemy cierpliwości i musimy powoli ją wprowadzać do skoków – powiedział trener kobiecej reprezentacji Niemiec Andreas Bauer.

– Podczas ćwiczeń fizycznych może robić już wszystko. Przysiady i ćwiczenia skokowe nie sprawiają jej już problemów. Na skoczni wygląda to inaczej, ponieważ obciążenie jest zupełnie inne – poinformował trener zawodniczki.

Bauer ma jednak nadzieję, że 22-latka szybko wróci do swojej starej formy. – Chcemy żeby Carina powróciła do formy jaką prezentowała w poprzednim roku. To że będzie ona rywalizować o medale w najważniejszej imprezie sezonu, czyli MŚ w Falun, jest bardzo możliwe.

Źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz