You are currently viewing POLSKA KADRA A NA ZGRUPOWANIU w SŁOWEŃSKIEJ PLANICY

POLSKA KADRA A NA ZGRUPOWANIU w SŁOWEŃSKIEJ PLANICY

Kot Maciej lot J.Piatkowska - POLSKA KADRA A NA ZGRUPOWANIU w SŁOWEŃSKIEJ PLANICYPolscy skoczkowie z kadry A rozpoczęli wczoraj zgrupowanie w słoweńskiej Planicy. Podopieczni Łukasza Kruczka przyjechali do Słowenii kilka dni po zakończeniu zgrupowania w tym samym miejscu przez polską kadrę B i juniorów. Kamil Stoch i jego koledzy są już po pierwszych skokach na obiektach Planica Nordic Center.

 

Polscy skoczkowie (Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Jan Ziobro, Planica.Nordic.Center fot.Frederik.Clasen - POLSKA KADRA A NA ZGRUPOWANIU w SŁOWEŃSKIEJ PLANICYPiotr Żyła) mają już za sobą skoki na normalnym obiekcie w Szczyrku-Skalitem (K-95 / HS-106) oraz na dużym w Wiśle-Malince (K-120 / HS-134). W poniedziałek rozpoczęli treningi w słoweńskiej Planicy i mają już za sobą skoki na obiekcie normalnym K-95 (HS-104), a przed nimi skoki na Bloudkovej Velikance (K-120 / HS-139).

„Pierwsze skoki w Planicy już za mną. Trzeba przyznać, że tutejsze obiekty robią wrażenie, a budowa jeszcze trwa!” – napisał na swoim oficjalnym Fan Page’u Maciej Kot odnosząc się tym samym do trwającej przebudowy słoweńskiego mamuta – Letalnicy, na którym już w przyszłym sezonie – jak zapowiadają konstruktorzy – może paść rekord świata w długości lotu.

Piotr Żyła na swoim kanale w serwisie YouTube zamieścił wideo jednej ze swoich prób z perspektywy skoczka. Jak sam napisał, był to skok ok. 100-metrowy.

 

Przypomnijmy, że pod koniec tygodnia Łukasz Kruczek wyłoni jednego zawodnika, który dołączy do grupy polskich skoczków, która w czasie weekendu wystąpi w konkursach Letniego Pucharu Kontynentalnego w Kranju.

 

Źródło: informacja własna / facebook.com

 

Dodaj komentarz