You are currently viewing DAVID WINKLER ZAKOŃCZYŁ SPORTOWĄ KARIERĘ

DAVID WINKLER ZAKOŃCZYŁ SPORTOWĄ KARIERĘ

Winkler David fot.Agnieszka.Sierotnik - DAVID WINKLER ZAKOŃCZYŁ SPORTOWĄ KARIERĘNiemiecki skoczek narciarski David Winkler, kilka dni po swoich 25 urodzinach postanowił zakończyć spotową karierę. „Nadszedł czas, aby się pożegnać. Wielkie dzięki za ten piękny sportowy czas. Dziękuję wszystkim, którzy cieszyli się razem ze mną z moich sukcesów” – napisał reprezentant klubu SC Winterberg znany przede wszystkim z występów w zawodach FIS Cup.

 

Winkler postanowił „zawiesić narty na kołku” po niezbyt udanym minionym sezonie zimowym. „Chcę wyrazić podziękowania dla wszystkich, którzy wspierali mnie przez ostatnie 19 lat i wierzyli we mnie pomagając mi na każdym kolejnym kroku. Przede wszystkim wielkie dzięki dla Ski Club Winterberg, od którego zawsze i wszędzie miałem wsparcie. Wielkie dzięki za ten piękny sportowy czas. Dziękuję fanom, przyjaciołom, kolegom z całego świata, którzy cieszyli się razem ze mną z moich sukcesów” – napisał na swoim facebookowym profilu.

Największym sukcesem Davida Winklera było zajęcie drugiego miejsca w generalnej klasyfikacji cyklu FIS Cup w sezonie 2008/2009. Niemiec 11 razy plasował się na podium konkursów FIS Cup w latach 2009-2013 (w tym trzy razy wygrał – w Zakopanem i Szczyrku). Jeden raz wystąpił w zawodach Pucharu Świata – podczas konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie w 2011 roku, zajął tam 47. lokatę.

Sympatycznemu skoczkowi życzymy sukcesów w kolejnych życiowych przedsięwzięciach!

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz