You are currently viewing POLSCY JUNIORZY WEZMĄ UDZIAŁ w INAUGURACJI CYKLU FIS Cup 2014/2015 w VILLACH

POLSCY JUNIORZY WEZMĄ UDZIAŁ w INAUGURACJI CYKLU FIS Cup 2014/2015 w VILLACH

Fijas Mateja Hebel fot.Katarzyna.Sluzewska - POLSCY JUNIORZY WEZMĄ UDZIAŁ w INAUGURACJI CYKLU FIS Cup 2014/2015 w VILLACHPodczas gdy polskie kadry A i B przygotowują się do startów w zawodach Pucharu Kontynentalnego i Letniej Grand Prix, polscy juniorzy nastawiają się na inaugurację FIS Cup w Villach. Austriackie konkursy mają zweryfikować formę podopiecznych Roberta Matei i Piotra Fijasa.

 

Tego lata polscy juniorzy (w składzie: Paweł Gut, Sebastian Hebel, Dawid Jarząbek, Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski, Adam Ruda, Andrzej Stękała) trenowali już na skoczniach w Szyrku-Skalitem, Wiśle-Malince, słoweńskiej Planicy oraz w austriackim Villach.

Zobacz GALERIĘ ZDJĘĆ ze zgrupowania polskich juniorów w Szczyrku

Jak powiedział w rozmowie z serwisem pzn.pl trener Robert Mateja, juniorzy podczas słoweńskiego zgrupowania poświęcili jeden dzień na wizytę właśnie w Villach, aby jak najlepiej zapoznać się ze skocznią HS-100 kompleksu Villacher Alpenarena, na której w dniach 12-13 lipca (sobota-niedziela) zostanie zainaugurowany cykl FIS Cup 2014/2015.

Zobacz pełny terminarz FIS Cup 2014/2015

- W Austrii chcemy wystartować całą ósemką i sprawdzić się jak wyglądamy na tle skoczków z innych krajów. Lato traktujemy jako przygotowanie się do zimy i to jest nasz główny cel, ale oczywiście w trakcie tego sezonu będziemy starali się startować w każdych zawodach z cyklu FIS, żeby cały czas być blisko konkurencji i przy tym będziemy sprawdzali naszą obecną formę. Natomiast takim głównym celem dla nas jest zima i Mistrzostwa Świata Juniorów - powiedział Mateja.

Cały wywiad z Robertem Mateją przeczytacie na stronie pzn.pl

 

Źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz