You are currently viewing PK KRANJ: SKŁADY ROSJAN, SŁOWEŃCÓW, POLAKÓW i WŁOCHÓW, NORWEGOWIE ODPUSZCZAJĄ ZAWODY

PK KRANJ: SKŁADY ROSJAN, SŁOWEŃCÓW, POLAKÓW i WŁOCHÓW, NORWEGOWIE ODPUSZCZAJĄ ZAWODY

kornilov denis2 kd - PK KRANJ: SKŁADY ROSJAN, SŁOWEŃCÓW, POLAKÓW i WŁOCHÓW, NORWEGOWIE ODPUSZCZAJĄ ZAWODYW najbliższą sobotę powrócą emocje związane ze skokami narciarskimi. Letnia rywalizacja zostanie zainaugurowana konkursami Pucharu Kontynentalnego w Kranju. Poznaliśmy już skład kadr m.in. z Polski, Rosji, Słowenii i Włoch. Na skoczni Bauhenk nie pojawią się natomiast Norwegowie.

Matjaz Zupan, nowy szkoleniowiec kadry rosyjskiej, na słoweńskie konkursy wytypował 1922335 507505809357729 137527487 n - PK KRANJ: SKŁADY ROSJAN, SŁOWEŃCÓW, POLAKÓW i WŁOCHÓW, NORWEGOWIE ODPUSZCZAJĄ ZAWODYczterech zawodników. Szansę zaprezentowania się na obiekcie HS-109, a tym samym zdobycia punktów, otrzymali Władysław Bojarnicew, Denis Korniłow, Michaił Maksimoczkin, a także Aleksiej Romaszow.

Dowiedzieliśmy się także, którzy z podopiecznych trenerów Gorana Janusa i Igora Medveda wezmą udział w rywalizacji w ojczyźnie. Na obiekcie w Kranju zaprezentuje się cała słoweńska kadra A, czyli Nejc Dezman, Jurij Tepes, Jure Sinkovec, Jernej Damjan, Robert Kranjec, Peter Prevc, Rok Justin, Jaka Hvala, Matjaz Pungertar i Tomaz Naglic, a także przedstawiciele kadry B – Mitja Meznar, Andraz Pograjc, Anze Semenic, Miran Zupancic oraz kolejni z braci Prevc – Cene i Domen.

Muranka Klemens S.Piwowar - PK KRANJ: SKŁADY ROSJAN, SŁOWEŃCÓW, POLAKÓW i WŁOCHÓW, NORWEGOWIE ODPUSZCZAJĄ ZAWODYJak już wspominaliśmy, trener polskiej kadry B – Maciej Maciusiak – zdecydował, którzy z zawodników pojawią się w Kranju. Będą to: Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Grzegorz Miętus. Łukasz Kruczek o treningach w Słowenii wytypował natomiast jednego ze swoich zawodników, który uzupełni skład Polaków - jest nim Klemens Murańka.

Jak poinformował nas dyrektor sportowy norweskich skoków - Clas Brede Bråthen - w Kranju nie wystąpi w tym roku żaden z norweskich skoczków. W Słowenii zaprezentuje się natomiast dwóch Włochów spoza kadr narodowych - Alessio de Crignis i Michael Lunardi.

Decyzja o tym, czy na obiekcie Bauhenk (HS-109) zaprezentuje się Kanadyczyk – Matthew Rowley – zapadnie tuż przed zawodami.

Zobacz pełny program i zapowiedź PK w Kranju

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz