You are currently viewing FIS Cup KOBIET i MĘŻCZYZN w VILLACH – PROGRAM, ZAPOWIEDŹ, SKŁAD POLAKÓW

FIS Cup KOBIET i MĘŻCZYZN w VILLACH – PROGRAM, ZAPOWIEDŹ, SKŁAD POLAKÓW

Leja.Krzysztof Szwab.Joanna fot.K.Sluzewska - FIS Cup KOBIET i MĘŻCZYZN w VILLACH - PROGRAM, ZAPOWIEDŹ, SKŁAD POLAKÓWJuż w sobotę zainaugurowany zostanie cykl FIS Cup 2014/2015. W zawodach, które odbędą się na skoczni Alpenarena (K-90 / HS-98) w austriackim Villach wezmą udział także polskie skoczkinie i polscy skoczkowie. Przedstawiamy program i zapowiedź tych zawodów.

 

W Villach odbędą się zarówno zawody FIS Cup kobiet, jak i mężczyzn. W żeńskich zawodach wystąpią podopieczne trenera Sławomira Hankusa – Magdalena Pałasz i Joanna Szwab, a w męskich zmaganiach Polskę reprezentować będą zawodnicy trenera Roberta Matei – Stanisław Biela, Paweł Gut, Sebastian Hebel, Dawida Jarząbek, Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski, Adam Ruda i Andrzej Stękała.

Program FIS Cup w Villach:

 • 12 lipca 2014 (sobota):
  • 13:00 – oficjalny trening kobiet i mężczyzn
  • 14:30 – seria próbna kobiet i mężczyzn
  • 16:00 – KONKURSY INDYWIDUALNE kobiet i mężczyzn
 • 13 lipca 2014 (niedziela):
  • 9:00 – seria próbna kobiet i mężczyzn
  • 10:30 – KONKURSY INDYWIDUALNE kobiet i mężczyzn
 

O nadchodzącej inauguracji FIS Cup opowiedzieli nam kadrowicze Matei – Hebel, Kantyka i Leja.

– W końcu będziemy mogli porównać swoje bieżące umiejętności z zawodnikami z innych krajów. Moim celem jaki sobie stawiam na pierwsze zawody, to pierwsza szóstka – powiedział Przemek Kantyka.

– Cieszę się bardzo, że zaczyna się rywalizacja międzynarodowa i myślę, że będzie dobrze. Moja forma jeszcze nie jest na wysokim poziomie, ale będę się starać oddać dobre skoki, a jak Bóg da, to może nawet dobre miejsce zajmę – stwierdził Krzysztof Leja. W podobnym tonie wypowiedział się Sebastian Hebel: – Moim celem są po prostu dobre skoki. Nie skupiam się na miejscu. Jak skoki będą dobre, to i miejsce przyzwoite.

 

Przed rokiem dwa letnie konkursy FIS Cup kobiet w Villach wygrała Słowenka Ema Klinec, a wśród mężczyzn w pierwszym konkursie triumfował Szwajcar Marco Grigoli, a w drugim Grigoli podzielił najwyższy stopień podium z Austriakiem Markusem Eggenhoferem. Punkty zdobyło tam trzech Polaków – Adam Ruda, Stanisław Biela i Jakub Wolny, jednak nie plasowali się w ścisłej czołówce.

Letnim rekordzistą skoczni normalnej w Villach jest Robert Kranjec (102 metry podczas PK w 2001 r.), a wśród kobiet Daniela Iraschko-Stolz (99 metrów w PK w 2010 r.).

 

Katarzyna Służewska / Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz