You are currently viewing „FLY GIRLS” – MŁODE AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE NA PODBÓJ ŚWIATOWYCH SKOCZNI

„FLY GIRLS” – MŁODE AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE NA PODBÓJ ŚWIATOWYCH SKOCZNI

Van Lindsey Oslo S.Piwowar - "FLY GIRLS" - MŁODE AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE NA PODBÓJ ŚWIATOWYCH SKOCZNIOkazuje się, że niektóre marzenia się spełniają, trzeba tylko w pełni wierzyć w swoją pasję. Należy też pamiętać, że w drodze do celu, może czekać wiele przeszkód. Doskonale wiedzą o tym takie skoczkinie jak Lindsey Van, Sarah Hendrickson, czy Jessica Jerome. Dziewczyny, a teraz kobiety, których dziecięce pragnienia o startach w prestiżowych zawodach Pucharu Świata, po latach ciężkiej pracy stały rzeczywistością, teraz same pomagają najmłodszym dziewczętom rozwijać swoje narciarskie talenty.

 

Zapewne jeszcze kilka lat temu niewielu z nas wierzyło w to, że za jakiś czas będziemy mogli podziwiać na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich kobiety skaczące na nartach. A jednak dzięki zaangażowaniu przede wszystkim samych zawodniczek udało się! Zdarzały się też takie osoby, które zmieniając telewizyjne kanały w zimowe olimpijskie wieczory ze zdziwieniem pytały: „czy kobiety też skaczą na nartach?” Tak, skaczą, w dodatku z roku na rok jest ich coraz więcej.

hendrickson sarah 3 s.piwowar e1404934349692 - "FLY GIRLS" - MŁODE AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE NA PODBÓJ ŚWIATOWYCH SKOCZNIWiosną tego roku w Stanach Zjednoczonych został zapoczątkowany innowacyjny program o nazwie  „Fly Girls”, który powstał po to aby zachęcić młode dziewczyny do uprawiania tej niezwykłej dyscypliny sportowej. Organizatorzy gorąco wierzą w to, że wśród uczestniczek przedsięwzięcia znajdą się także przyszłe medalistki olimpijskie. „Fly Girls” to program z duszą, który ma pomóc dziewczynom spełnić ich marzenia. W projekt zaangażowały się m.in takie narciarskie sławy jak Lindsey Van, Sarah Hendrickson, czy Jessica Jerome. Kierownikiem programu został trener Alan Alborn, były skoczek narciarski, który jest jednym z dwóch reprezentantów USA, którzy regularnie startowali w zawodach Pucharu Świata na początku XXI wieku. Alborn m.in. z powodu braku sponsorów był zmuszony do zakończenia kariery skoczka, teraz sam stara się pomagać zawodniczkom w dążeniu do celu. Chociaż trener nie odniósł wielkich sukcesów na skoczniach świata z sentymentem wspomina tamten czas.

– Skoki dały mi możliwość spotkania fantastycznych ludzi, udziału w trzech Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach USA, dały mi też wiele doświadczeń i możliwość spotkania miłości życia” – powiedział Alborn, który pragnie aby, każda zawodniczka miał takie same możliwości w podejmowaniu nowych wyzwań. „Fly Girls” będzie kolejnym ważnym krokiem do zainspirowania i zachęcenia młodzieży do skoków młodzieży – dodaje trener.

W ramach programu każdej wiosny do projektu zostanie nominowanych od 8 do 15 „wschodzących gwiazd” skoków. Dziewczyny w wieku od 12 do 15 lat zostają zaproszone do wzięcia udziału w pięciotygodniowym letnim obozie obejmującym treningi i Fly.Girls Lindsey.Van fot.Lindsey.Van .Fan .Page  e1404934690854 - "FLY GIRLS" - MŁODE AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE NA PODBÓJ ŚWIATOWYCH SKOCZNIwspólną integrację. Zawodniczki mają okazję trenować pod okiem znakomitych fachowców w wysokiej klasy programie szkoleniowym. Sportowe postępy dziewczyn będą wspierane przez cały sezon, jest to więc wspaniała okazja do szlifowania talentu, a wszystko po to, by w przyszłości stać się jedną z czołowych zawodniczek świata. Po obozie jedne z najlepszych zawodniczek zostaną zaproszone do drużyny Ski Team Visa, który wspiera rozwój kobiecych skoków narciarskich.

Projekt „Fly Girl” posiada specjalnie zaprojektowane logo, które zostało stworzone przez słynnego projektanta Lindon Lidera.

Chociaż skoki narciarskie pań stają się coraz bardziej popularne, istnieje jeszcze sporo osób, które kobietom skaczącym na nartach mówią „nie”. Jedno jest pewne – póki co, dziewczynom jest w tym sporcie dość trudno, szczególnie jeśli chodzi o znalezienie sponsorów. Doskonale wie o tym jedna z najlepszych amerykańskich zawodniczek Sarah
Jerome Jessica Oslo Holmenkollen fot.Stefan.Piwowar e1404935036308 - "FLY GIRLS" - MŁODE AMERYKAŃSKIE SKOCZKINIE NA PODBÓJ ŚWIATOWYCH SKOCZNIHendrickson
.

„To trudny świat, zwłaszcza dla kobiet, ale to już mnie nie przeraża, lecz motywuje” – komentuje pierwsza w historii zdobywczyni Kryształowej Kuli. Jej koleżankom również nie było łatwo. Pierwsza Mistrzyni świata z Liberca z 2009 roku, Lindsey Van, która skoki zaczęła trenować w 7. roku życia, wspomina, ze początki były trudne, ale nie poddawała się. Była prekursorką, jedną z nielicznych kobiet uprawiających skoki w tamtym czasie, dlatego też przygotowywała się do startów wraz z chłopcami i rywalizowała z nimi praktycznie do 17. roku życia. „Jestem dumna z tego, że uprawiam skoki i chcę iść do przodu. Dało mi to pewność siebie, robię to co chcę robić w życiu” – mówi Amerykanka.

W 2014 r. w programie wezmą udział następujące dziewczęta:

  • Gabby Armstrong (East Division)
  • Kailey Bickner (Central Division)
  • Cara Larson (Central Division)
  • Mollie Immens (Central Division)
  • Samantha Macuga (Intermountain)
  • Zofia Nester (Intermountain)
  • Logan Sankey (Rocky Mountain)
  • Hana Schrock (Central Division)

Warto zapamiętać te nazwiska, bo być może wkrótce cały świat usłyszy o wybitnych zawodniczkach, które były szkolone w innowacyjnym programie „Fly Girls”. Dziewczynom życzymy sukcesów i trzymamy za nie kciuki, bo jak widać marzenia się spełniają. Miejmy nadzieję, że w innych krajach już wkrótce powstaną podobne projekty.

 

Źródło: informacja własna / wsjusa.com

 

Dodaj komentarz