You are currently viewing ŚWIETNI SKOCZKOWIE, NIE GORSI STRAŻACY
Thomas Diethart (fot. Bartosz Leja)

ŚWIETNI SKOCZKOWIE, NIE GORSI STRAŻACY

Diethart Thomas J.Piatkowska - ŚWIETNI SKOCZKOWIE, NIE GORSI STRAŻACYDaniela Iraschko-Stolz, Gregor Schlierenzauer i Thomas Diethart wzięli udział w akcji strażackiej. Ćwiczenia odbywały się w ramach zjazdu młodych strażaków-ochotników z Dolnej Austrii. Spotkanie współorganizował sponsor drużyny skoczków – koncern paliwowy, firma OMV.  

Dla sportowców uczestnictwo w akcji było przyjemną odskocznią od codziennych treningów i możliwością spróbowania sił w innej branży. Młodzi strażacy mieli okazję poznać utytułowanych zawodników, co jeszcze bardziej zmotywowało ich do ćwiczeń. 

– Radość i entuzjazm, z jakimi młodzi wykonują tutaj swoją pracę, są zaraźliwe. Umiejętności, które prezentują, robią wrażenie.Dla mnie uczestnictwo w takiej akcji jest bardzo ciekawym doświadczeniem – mówił po spotkaniu Gregor Schlierenzauer.

– Ciśnienie, z jakim woda wypływa z pompy, jest niewiarygodne! Chciałbym móc generować taką siłę, gdy siedzę przed skokiem na belce startowej – śmiał się Thomas Diethart i dodał – Odkładając żarty na bok, to niesamowite, jak bardzo młodzi angażują się w tak słuszną sprawę i działają dla  dobra społeczeństwa – podsumował spotkanie młody Austriak.

Kilka zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie TUTAJ

 

Źródło: oesv.at

 

Dodaj komentarz