You are currently viewing THOMAS MORGENSTERN POWRÓCIŁ NA SKOCZNIĘ i CHCE KONTYNUOWAĆ KARIERĘ

THOMAS MORGENSTERN POWRÓCIŁ NA SKOCZNIĘ i CHCE KONTYNUOWAĆ KARIERĘ

Morgenstern Thomas Zako S.Piwowar - THOMAS MORGENSTERN POWRÓCIŁ NA SKOCZNIĘ i CHCE KONTYNUOWAĆ KARIERĘThomas Morgenstern, który minionej zimy zaliczył dwa poważne upadki, właśnie powrócił na skocznię. W czwartek w Villach 28-latek oddał swoje pierwsze skoki w tym sezonie. Wszystko zatem wskazuje na to, że Austriak będzie kontynuował swoją sportową karierę.

 

Była to bardzo długo wyczekiwana decyzja. Po pięciu skokach oddanych pod okiem trenera Heinza Kuttina na obiekcie K-90 w Villach, Thomas Morgenstern oficjalnie potwierdził swój powrót do skoków. W najbliższych tygodniach planowane są kolejne wizyty na skoczni utytułowanego Austriaka.

– Przed pierwszym skokiem byłem bardzo spięty. Później było już lepiej, a wszystko funkcjonowało naprawdę dobrze. Ze skoków nie miałem jeszcze za dużo przyjemności, nie doszedłem jeszcze do tego. Kolejny krok w kierunku kontynuacji kariery został jednak zrobiony, a kolejne już wkrótce – powiedział popularny „Morgi”.

Wideo z pierwszego skoku Morgensterna w tym sezonie

Zadowolony jest również trener austriackiej kadry – Heinz Kuttin, który już wcześniej współpracował z Thomasem jako jego indywidualny szkoleniowiec. – Naszym celem było wyczucie, ale i bezpieczeństwo. Już przy drugim i trzecim skoku Thomas zaczął to analizować, zatem odpowiednie odczucia powróciły już w pełni. Piąty skok był technicznie nienaganny!

Dla Austriaka były to pierwsze skoki od czasu lutowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi. Po bardzo poważnym upadku na Kulm, Morgenstern potrzebował spokoju, a także czasu by w pełni dojść do siebie, a także przemyśleć dalsze losy swojej kariery. Ostateczna decyzja zapadnie w trakcie letnich skoków treningowych.

 

Źródło: oe24.at

 

Dodaj komentarz