You are currently viewing SCHLIERENZAUER NA WYPOCZYNKU w BARCELONIE PRZED SEZONEM LETNIM

SCHLIERENZAUER NA WYPOCZYNKU w BARCELONIE PRZED SEZONEM LETNIM

schlieri kd - SCHLIERENZAUER NA WYPOCZYNKU w BARCELONIE PRZED SEZONEM LETNIMGregor Schlierenzauer wraz z austriacką kadrą zakończył niedawno zgrupowanie w fińskim Kuopio. Niekwestionowana gwiazda światowych skoków narciarskich, jaką jest Schlieri, podobnie jak przed sezonem zimowym, tak i teraz, przed LGP postanowił wybrać się na wypoczynek.

 

Schlierenzauer, który jeszcze kilka miesięcy temu poważnie rozważał przerwanie sportowej kariery, po rozpoczęciu współpracy z Heinzem Kuttinem odnalazł w sobie pokłady nowej energii. Jak sam stwierdził, skoki na obiekcie normalnym (K-90) w Kuopio były dla niego sporym wyzwaniem.

– Tydzień treningowy w Kuopio był bardzo przydatny, ponieważ nasz system szkoleniowy trochę się zmienił. Szczególnie skoki na obiekcie K-90 były trudne, ponieważ tamtejsza skocznia ma wyjątkowo długi rozbieg i wybicie musiało być trafione w punkt. To był naprawdę ciekawy i intenszwny tydzień. Później w domu, w dolinie Stubai przeprowadzałem mój indywidualny program treningowy – napisał popularny Schlieri.

Utytułowany Austriak przed rozpoczęciem sezonu letniego postanowił też wybrać się na zachód Europy do słonecznej Barcelony.

– Dobrym powodem do długiego weekendu w Hiszpanii była chęć rozluźnienia się i odpoczynku od treningowej rutyny. Poza tym wiele słyszałem o Barcelonie, a jeszcze nigdy tam nie byłem – tłumaczy Schlierenzauer.

 

Źródło: schlieri.at

 

Dodaj komentarz