You are currently viewing SKOCZNIE w TURECKIM ERZURUM CAŁKOWICIE ZNISZCZONE

SKOCZNIE w TURECKIM ERZURUM CAŁKOWICIE ZNISZCZONE

Erzurum skocznie.zniszczone fot.nediyor.com  e1405439232223 - SKOCZNIE w TURECKIM ERZURUM CAŁKOWICIE ZNISZCZONENiepokojące wieści dotarły do nas z Turcji. Jeden z najnowocześniejszych kompleksów skoczni na świecie – TürkTelekom Ski Jumping Towers w Erzurum został prawie całkowicie zniszczony w wyniku osuwiska ziemi. Wybudowane w 2010 roku obiekty praktycznie nie nadają się już do użytku, a sam widok skoczni po tym wydarzeniu przedstawia się katastrofalnie.

 

Jak poinformowały tureckie media, w wyniku osuwiska, wszystkie pięć skoczni (K-125, K-95, K-65, K-40, K-20) zostało prawie całkowicie zniszczonych. Co więcej, ziemia pochłonęła również znaczną część trybun i prawdopodobnie naruszyła fundamenty znajdujących się przy skoczni wież, a ludzie przebywający w położonym nieopodal hotelu musieli zostać ewakuowani. Według wstępnych informacji, nikt nie został ranny. 

Wideo z miejsca zdarzenia (haberler.com).

Zdjęcia z miejsca zdarzenia (haber3.com).

Zdarzenie to może oznaczać spore problemy tureckich skoków, z pewnością ich regres, jeśli nie ich koniec. Większość tureckich skoczków trenowała właśnie w kraju, a kompleks skoczniw  Erzurum był jedynym tureckim miejscem do treningu skoków narciarskich.

Co więcej, można też przyznać, że pech nie opuszcza… Pekki Niemelae. Fiński szkoleniowiec, który w nieprzyjaznych relacjach rozstał się z fińską federacją po zakońćzeniu sezonu 2013/2014, teraz miał rozpocząć współpracę z tureckimi skoczkami. Podpisanie kontraktu w obecnej sytuacji staje jednak pod sporym znakiem zapytania.

Kompleks skoczni w Erzurum posiadający igielitowe maty został zbudowany w 2010 roku jako jeden z najnowocześniejszych na świecie. W 2011 roku odbyła się tam Zimowa Uniwersjada, a w 2012 roku Mistrzostwa Swiata Juniorów. Rekordzistą dużej skoczni (K-125/  HS-140) był Matej Dobovsek (143,5 m), a rekordzistą obiektu normalnego (K-95 / HS-109) Klemens Murańka (112,0 m).

 
 

Źródło: tr24.com.tr / nediyor.com

 

Dodaj komentarz