You are currently viewing CZESKIE SKOCZKINIE w ZMIENIONYM SKŁADZIE z NOWYM TRENEREM ROZPOCZNĄ SEZON

CZESKIE SKOCZKINIE w ZMIENIONYM SKŁADZIE z NOWYM TRENEREM ROZPOCZNĄ SEZON

Pustkova Vladena fot.Stefan.Piwowar - CZESKIE SKOCZKINIE w ZMIENIONYM SKŁADZIE z NOWYM TRENEREM ROZPOCZNĄ SEZONZ nowym trenerem przystępują do letniego sezonu czeskie skoczkinie narciarskie. Będzie nim Jiři Hajek. Poznaliśmy też oficjalny skład żeńskich kadr naszych południowych sąsiadów. Pojawiły się w nich pewne przetasowania i zmiany.

 

Jiři Hajek zastąpił na stanowisku trenera czeskich skoczkiń Słoweńca – Matjaža Triplata. Asystentem szkoleniowca będzie tak jak do tej pory Tomas Vambera.

Dolezelova Michaela S.Piwowar 300x200 - CZESKIE SKOCZKINIE w ZMIENIONYM SKŁADZIE z NOWYM TRENEREM ROZPOCZNĄ SEZON
Michaela Dolezelova, fot. Stefan Piwowar

Nowy trener od razu zdecydował, że czeska kadra narodowa pań będzie reprezentowana przez dwie zawodniczki. Rolę liderki będzie pełnić Michaela Doleželova, a dopełnieniem drużyny będzie Barbora Blažkova. Decyzję o przerwaniu swojej przygody ze skokami podjęła jedna z prekursorek czeskich skoków kobiet – Vladena Pustkova, która zdecydowała skupić się na obowiązkach związanych ze studiami.

W kadrze B znalazły się natomiast: Michaela Rajnochova, Karolina Indračkova, Martina Joitov, Jana Mrakotova, Zdena Pešatova i Štepanka Ptačkova.

Jak zapowiedział trener Hajek, głównymi celami czeskich skoczkiń na lato będzie udział w zawodach FIS Cup w rodzimym Frenstatcie (29-30 sierpnia 2014 r.), a także występ w konkursach Letniej Grand Prix Pań w kazachskich Ałmatach (20-21 września 2014 r.). Jednocześnie szkoleniowiec przyznał, że lato nie powinno być dla zawodniczek priorytetem. Najważniejsze są cele długoterminowe, czyli coraz lepsze występy w Mistrzostwach Świata Juniorów, a także udział w Zimowych Igrzyskach w koreańskim Pyeongchang (2018 r.).

Hajek zdaje sobie jednak sprawę, że przed Czeszkami i sztabem szkoleniowym ogrom pracy, szczególnie w zakresie techniki skoku oraz poprawy jakości sprzętu. Problemem, z którym dość często borykają się nie tylko czeskie skoczkinie są także częste kontuzje. Najbliższe plany podopiecznych Hajka to obozy treningowe w niemieckim Breitenbergu i czeskim Roznovie pod Radhostem.

 

Źródło: skoky.net

 

Dodaj komentarz