You are currently viewing JUŻ WKRÓTCE LGP w WIŚLE, ZNAMY PIERWSZE SKŁADY
Wisła Malinka (fot. Bartosz Leja)

JUŻ WKRÓTCE LGP w WIŚLE, ZNAMY PIERWSZE SKŁADY

Wisla Malinka cala.skocznia fot.B.Leja  - JUŻ WKRÓTCE LGP w WIŚLE, ZNAMY PIERWSZE SKŁADYLetnia Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle już za tydzień. Poznaliśmy reprezentacje, które mają w planach pojawić się na skoczni im. Adama Małysza w dniach 24-26 lipca. Poszczególne kadry nie podały jednak konkretnych składów na te zawody. Będziemy jednak informować na bieżąco wraz z pojawianiem się kolejnych nazwisk.

 

W Wiśle podczas LGP pojawią się następujące ekipy: Austria, Czechy, Japonia, Korea Południowa, Niemcy, Norwegia, Rosja, Rumunia, Słowenia, Szwajcaria, Włochy i oczywiście Polska. Podczas inauguracji letniego skakania Polacy jako gospodarze mogą wystawić aż 12 skoczków w kwalifikacjach do konkursu indywidualnego.

Wiemy natomiast, że w Wiśle nie pojawią się reprezentanci Finlandii. Włosi natomiast przyjadą w ekipą mocno rezerwową, w składzie z będącymi poza kadrami Michaelem Lunardim i Alessio de Crignisem. 

We wstępnych zgłoszeniach widnieją także nazwiska utytułowanych Austriaków, m.in.: Gregora Schlierenzauera, Andreasa Koflera oraz rekordzisty wiślańskiej skoczni Stefana Krafta (w 2013 roku podczas Pucharu Świata skoczył tu 139 metrów), a także Norwegów: Toma Hilde, Rune Velty i Andersa Fannemela. Japończycy już na początku lipca nominowali skład na europejską część LGP (Shusako Hosoyama, Kenshiro Ito, Junshiro Kobayashi, Reruhi Shimizu,Yuta Watase). Do Polski zawitają także skoczkowie rumuńscy (Eduard Torok i Sorin Iulian Pitea), dla których będzie to debiut w zawodach LGP. Wśród reprezentantów Polski na pewno pojawi się Mistrz Świata i Mistrz Olimpijski - Kamil Stoch wraz z kadrą A pod wodzą Łukasza Kruczka.

Oficjalne składy kadr poznamy w czwartkowy poranek (24 lipca) po odprawach kierowników drużyn.

Przypominamy, że cały czas trwa sprzedaż biletów na zawody LGP w Wiśle (szczegóły tutaj), my tymczasem zapraszamy do naszego konkursu, w którym można wygrać bilety na polskie konkursy Letniej Grand Prix (szczegóły na naszym profilu na Facebooku).

 

Zobacz też: Wszystko co kibic o LGP w Wiśle wiedzieć powinien - pełny program, zapowiedź, bilety, sektory.

 

Źródło: pzn.pl / informacja własna

 

Dodaj komentarz