You are currently viewing POLSCY SKOCZKOWIE o OSTATNICH PRZYGOTOWANIACH DO MP i LGP w WIŚLE

POLSCY SKOCZKOWIE o OSTATNICH PRZYGOTOWANIACH DO MP i LGP w WIŚLE

Ziobro Jan A.Sierotnik - POLSCY SKOCZKOWIE o OSTATNICH PRZYGOTOWANIACH DO MP i LGP w WIŚLEPolscy skoczkowie przebywają obecnie w Wiśle-Malince, gdzie przygotowują się do weekendowych Mistrzostw Polski, a także przyszłotygodniowej inauguracji Letniej Grand Prix. Na skoczni im. Adama Małysza skacze zarówno kadra A pod wodzą Łukasza Kruczka, jak i kadra B z trenerem Maciejem Maciusiakiem.

 

Polacy trenują w Wiśle od czwartku, kiedy to przeprowadzili pierwsze treningi w dość wietrznych warunkach. O dyspozycji naszych reprezentantów wypowiedział się trener Łukasz Kruczek.

Stoch Kamil lot.zgrupowanie.wisla .2014 fot.Julia .Piatkowska 300x219 - POLSCY SKOCZKOWIE o OSTATNICH PRZYGOTOWANIACH DO MP i LGP w WIŚLE- Kilku zawodników skacze dobrze. Z tej pierwszej grupy dobrze prezentuje się Piotrek Żyła z Kamilem Stochem. Dobrze zaczyna skakać również Dawid Kubacki. Z drugiej grupy natomiast dobrze spisuje się Stefan Hula, a pojedyncze dobre skoki ma również Bartek Kłusek. Jest to grupa pięciu zawodników, którzy w tej chwili są w najwyższej dyspozycji - powiedział szkoleniowiec.

Tytułu mistrzowskiego sprzed roku będzie bronił Jan Ziobro. - Dla mnie Mistrzostwa Polski są to zawody jak każde inne. Wszyscy będą mnie pytali, czy będę bronił tytułu mistrzowskiego. Na pewno będę bronił, będę walczył do końca i nie odpuszczę. Moje skoki nie były takie złe. To dopiero początek i na razie z moją formą nie ma jakiegoś wielkiego szału, ale nie jest znowu też tragicznie.stwierdził dyplomatycznie 23-letni skoczek.

kot maciek imitacja wm 300x200 - POLSCY SKOCZKOWIE o OSTATNICH PRZYGOTOWANIACH DO MP i LGP w WIŚLEDo rywalizacji przystąpi także najbardziej utytułowany i skaczący obecnie zawodnik z Polski - Kamil Stoch. - Konkurencja w naszym kraju jest naprawdę duża, dlatego Mistrzostwa Polski to zawody, które będą rozgrywane na pewno na wysokim poziomieOgólnie jestem zadowolony ze swoich skoków, moja dyspozycja jest w miarę stabilna i to jest dla mnie ważne - powiedział dwukrotny Mistrz Olimpijski z Soczi.

W zdecydowanie mniej optymistycznym tonie wypowiada się natomiast Maciej Kot. - Dla mnie tegoroczne zgrupowania są jednymi z cięższych jak do tej pory, ponieważ miałem dużo problemów nie związanych z formą czy techniką. W trakcie miałem kilka problemów zdrowotnych i cały czas mam masę problemów związanych ze sprzętem. Moje skoki to była troszkę taka tragedia. Jak na każdych zawodach, również na Mistrzostwach Polski, dam z siebie jednak 100 % i będę skakał najlepiej jak potrafię.

 

Źródło: pzn.pl

 

Dodaj komentarz