You are currently viewing KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: „BUDUJĘ FORMĘ OD PODSTAW”

KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: „BUDUJĘ FORMĘ OD PODSTAW”

Mietus.Krzysztof imitacja fot.Julia .Piatkowska - KRZYSZTOF MIĘTUS dla SkokiPolska: "BUDUJĘ FORMĘ OD PODSTAW"Krzysztof Miętus w Mistrzostwach Polski seniorów zajął 17. miejsce w konkursie indywidualnym oraz 1. lokatę w zawodach drużynowych (z kolegami z klubu AZS Zakopane). Czy jest zadowolony ze swojej postawy podczas tych Mistrzostw? – Jestem teraz na etapie odbudowy formy, a raczej jej budowania od podstaw – przyznał 23-letni skoczek.

– Pod względem wynikowym z konkursu drużynowego [121,5 i 117,5 m / 1. miejsce z drużyną] mogę być zadowolony, ale z konkursu indywidualnego [114,5 i 117,0 m / 17. miejsce] na pewno nie. Pod względem skoków myślę, że jest taki plusik, bo jestem teraz na takim etapie odbudowy formy, a raczej jej budowania od podstawpowiedział Miętus.

Starszy z braci Miętusów zapytany o to, co jeszcze nie funkcjonuje tak jak powinno, odparł: – Ogólnie to wszystko [śmiech], ale głównie to pozycja najazdowa i pozycja zaraz po wyjściu z progu. Na razie będę się skupiał na tym, aby poprawić się pod względem technicznym na skoczni i wtedy będzie mi łatwiej określić cele.

W najbliższym czasie Krzysztof skupi się na treningach i poprawie swojej formy, której poziom póki co uniemożliwia mu starty w zawodach najwyższej rangi. – Na LGP w Wiśle raczej nie wystąpię, ale w przyszłym tygodniu w środę będę tu skakał. Na pewno wystartuję jednak w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle i myślę, że do tego czasu uda się trochę poprawić moje skakanie.

Wszystkich fanów sympatycznego skoczka pochodzącego z Dzianisza, obawiających się, że nie spotkają swojego idola na skoczni podczas LGP, możemy uspokoić – mimo tego, że skoczka nie zobaczymy na starcie konkursu, to będzie on obecny pod skocznią.

 

rozmawiała Katarzyna Służewska

 

Dodaj komentarz