You are currently viewing NIEMCY w NAJSILNIEJSZYM SKŁADZIE ZAPREZENTUJĄ SIĘ w WIŚLE
Severin Freund, fot. Stefan Piwowar

NIEMCY w NAJSILNIEJSZYM SKŁADZIE ZAPREZENTUJĄ SIĘ w WIŚLE

Freund Severin fot.Stefan.Piwowar - NIEMCY w NAJSILNIEJSZYM SKŁADZIE ZAPREZENTUJĄ SIĘ w WIŚLEObecność na zawodach LGP w Wiśle na skoczni im. Adama Małysza potwierdzili najlepsi skoczkowie niemieccy wraz ze złotymi drużynowymi medalistami olimpijskimi z Soczi. Tym samym dołączyli oni do mocnej obsady nadchodzących letnich zawodów w Polsce.

 

Trener Werner Schuster nominował do inauguracji tegorocznego cyklu LGP siedmiu zawodników, wśród których są złoci medaliści olimpijscy z Soczi. W Wiśle Niemców reprezentować będą:

  • Markus Eisenbichler,
  • Karl Geiger,
  • Richard Freitag,
  • Severin Freund,
  • Marinus Kraus,
  • Andreas Wank,
  • Andreas Wellinger.

Nie możemy się już doczekać LGP w Wiśle. Aktualnie najlepsi niemieccy skoczkowie wystąpią w Polsce, dlatego jesteśmy bardzo zainteresowani tym, aby zobaczyć wyniki tych pierwszych międzynarodowych zawodów tego lata – mówi Schuster i dodaje – W ciągu ostatnich miesięcy mieliśmy intensywny okres treningowy, podczas którego pracowaliśmy nad różnymi aspektami. Z jednej strony była to część siłowa, a z drugiej skupiliśmy się na kwestii odczuć w czasie lotu. Ze względu na zmiany w przepisach, przeprowadziliśmy także kilka testów związanych ze sprzętem.

Z letnich przygotowań zadowolony jest lider niemieckiej ekipy, Severin Freund. – W porównaniu do ubiegłego lata, teraz miałem dużo mniej problemów w treningach. Moje plecy mają się w porządku, czuję się zdrowo i mogę sprawnie trenować. Mimo tego, że do tej pory w Wiśle nie osiągałem najlepszych rezultatów, lubię tą skocznię i może będe w stanie tu dobrze wystąpić tym razem. Myślę, że będzie tu dobra atmosfera po jego świetnych zimowych występach – powiedział Mistrz Świata w lotach narciarskich.

 

Źródło: berkutschi.com

 

Dodaj komentarz