You are currently viewing ROZPOCZYNA SIĘ BUDOWA NOWYCH SKOCZNI w SZWAJCARSKIM KANDERSTEGU

ROZPOCZYNA SIĘ BUDOWA NOWYCH SKOCZNI w SZWAJCARSKIM KANDERSTEGU

W poniedziałek w szwajcarskiej miejscowości Kandersteg odbyła się ceremonia rozpoczęcia budowy nowych skoczni narciarskich. Prace budowlane mają być rozpoczęte już w przyszłym tygodniu, a nowy kompleks powinien być ukończony jesienią 2015 roku.

 

Według projektu, na początku ma powstać całe zaplecze tego nowoczesnego centrum narciarstwa klasycznego w Szwajcarii, a dopiero w ostatniej fazie, czyli na początku przyszłego roku, powinno rozpocząć się wznoszenie nowych skoczni (HS-27, HS-72, HS-106).

Profile dotychczas istniejących tam skoczni mają być unowocześnione, a dodatkowo mają powstać nowe rozbiegi. Nową inwestycją ma być także wyciąg na skocznie HS-72 i HS-106. Po zakończeniu tych prac, obiekty zostaną udostępnione zawodnikom.

Poniedziałkowe wbudowanie kamienia węgielnego, było kolejnym krokiem ku spełnieniu sie marzenia Roberta Rathmayera, który jest włodarzem tego kompleksu. Skocznie w Kandersteg będą drugim pełnym kompleksem skoczni w Szwajcarii po obiektach w Einsiedeln i dużej skoczni w Engelbergu.

Warto przypomnieć, że pierwsza skocznia w Kandersteg powstała już w 1920 roku, ale w roku 1977 musiała zostać rozebrana. W kolejnym roku na tym obszarze powstał jednak kompleks trzech skoczni pod nazwą Nationales Nordisches Zentrum. W jego skład wchodziły obiekty cztery obiekty z największym – K-90.

 

Źródło: skisprungschanzen.com / skispringen.com

 

Dodaj komentarz