You are currently viewing ŻYŁA, HAJEK i KRAFT o DRUŻYNOWYM KONKURSIE LGP w WIŚLE (WIDEO)
Piotr Żyła, fot. Julia Piątkowska

ŻYŁA, HAJEK i KRAFT o DRUŻYNOWYM KONKURSIE LGP w WIŚLE (WIDEO)

zyla piotr j.piatkowska - ŻYŁA, HAJEK i KRAFT o DRUŻYNOWYM KONKURSIE LGP w WIŚLE (WIDEO)Polscy skoczkowie nie dali dzisiaj rywalom żadnych szans i zwyciężyli inauguracyjny konkurs Letniej Grand Prix w Wiśle. Znakomite drugie miejsce zajęła reprezentacja Czech, dla których jest to jeden z najlepszych występów w historii. Na trzecim stopniu podium znaleźli się Austriacy. O wrażeniach z konkursu podczas konferencji prasowej opowiedzieli Piotr Żyła, Antonin Hajek i Stefan Kraft.

 

Piotr Żyła (Polska): - Pogoda była ogólnie dobra, tylko na serię próbną tylko padał deszcz. Później było bardzo fajnie, warunki były super do skakania. Po wczorajszym dniu myślałem, że jak nie wygramy to by była niespodzianka. Wszyscy Polacy skaczą tu bardzo dobrze. To są jednak skoki i tu wszystko może się zdarzyć, ale udało się wygrać i to cieszy. 

hajek j.piatkowska 300x200 - ŻYŁA, HAJEK i KRAFT o DRUŻYNOWYM KONKURSIE LGP w WIŚLE (WIDEO)Moje dzisiejsze skoki były lepsze niż na Mistrzostwach Polski. W pierwszym skoku trochę przesadziłem z kierunkiem (128,5 m), za bardzo poleciało do przodu, ale jeszcze udało się coś z tego ulecieć. Drugi już był fajny, spokojny skok (131,5 m). 

Antonin Hajek (Czechy): - Jesteśmy zadowoleni z tych wyników. To dla nas najlepsze rozpoczęcie nowego sezonu. To najlepsze miejsce w drużynowym konkursie w mojej karierze. Wszystko było dla nas perfekcyjne.

Stefan Kraft (Austria): - Pogoda w czasi konkursu była bardzo dobra, nie było praktycznie wiatru. Konkurs był bardzo fair i najlepsza drużyna wygrała. My mieliśmy nadzieję na podium. Wczoraj było nam trochę trudniej, dzisiaj oddaliśmy dobre skoki i jesteśmy zadowoleni z trzeciego miejsca. Widać, że Polacy są na bardzo wysokim poziomie, więc trzecia lokata jest w porządku.

Konferencja prasowa (wideo):

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz