You are currently viewing THOMAS DIETHART dla SkokiPolska: „NIE CZUJĘ ŻADNEJ PRESJI”
Thomas Diethart (fot. Katarzyna Służewska)

THOMAS DIETHART dla SkokiPolska: „NIE CZUJĘ ŻADNEJ PRESJI”

Diethart Thomas fot.Katarzyna.Sluzewska1 - THOMAS DIETHART dla SkokiPolska: "NIE CZUJĘ ŻADNEJ PRESJI"Thomas Diethart, który w zeszłym sezonie został sensacyjnym triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni, po raz drugi zawitał na zawody do Wisły. Austriak jest bardzo zadowolony ze współpracy z nowym szkoleniowcem Heinzem Kuttinem, podkreśla także, że dla niego najważniejsza w skokach jest sama radość z ich oddawania.

– To moja druga wizyta w Wiśle. Pierwszy raz byłem tutaj zimą i uzyskałem czwarte miejsce. Podoba mi się tutejsza skocznia. Skakanie w Polsce przynosi ze sobą dużo zabawy. Kibice w Polsce są naprawdę specjalni, są wielkimi fanami, za każdym razem bardzo miło jest tutaj skakać – powiedział 22-letni skoczek.

Diethart w indywidualnym konkursie inaugurującym LGP w Wiśle zajął 20. miejsce, a wraz z kolegami z drużyny stanął na najniższym stopniu podium. Zapytany o receptę na udane skoki odparł:

 Nie czuję żadnej presji. Po prostu chcę oddawać dobre skoki i dobrze się bawić. Wtedy skakanie jest znacznie łatwiejsze.

Austriacki zawodnik podkreślił tez dobrą atmosferę w drużynie: – Heinz Kuttin to bardzo dobry szkoleniowiec, dobrze się się z nim trenuje i on dobrze zajmuje się swoimi obowiązkami. W naszym zespole wszystko dzieje się bardzo dobrze. Każdy wykonuje swoją pracę.

 

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz