You are currently viewing ANDERS JACOBSEN w SIERPNIU POWRÓCI NA SKOCZNIĘ

ANDERS JACOBSEN w SIERPNIU POWRÓCI NA SKOCZNIĘ

Anders Jacobsen, który w minionym sezonie cierpiał z powodu kontuzji kolana spowodowanej upadkiem w Planicy w 2013 roku, w kwietniu przeszedł kolejną operację. Już w sierpniu planuje jednak rozpocząć treningi na skoczni i dołączy do ekipy trenera Alexandra Stöckla.

 

– Z kolanem jest już dobrze, ale jeszcze nie skakałem. Do połowy sierpnia mam ustalony specjalny program treningowy dla mięśni wokół kolana. Mam nadzieję, że wtedy będę mógł oddać mój pierwszy skok w tym sezonie – powiedział Anders Jacobsen w jednym z wywiadów.

W przeciwieństwie do minionej zimy, kiedy to 29-latek chciał przede wszystkim dostać się do drużyny na Igrzyska Olimpijskie w Soczi, teraz nie chce się do niczego spieszyć. Nie stawiam sobie żadnych celów na nadchodzący sezon. Najpierw muszę wiedzieć, czy wszystko znów będzie w porządku – stwierdził Norweg.

– Mam za sobą wiele treningów, ale w innej formie. Zaczynając od sierpnia będę mógł znów skakać. Do tej pory trenowałem dużo sam i jest to nudne – poinformował 29-latek, który już wkrótce powróci do drużyny.

Z tego powodu zadowolony jest również austriacki szkoleniowiec norweskiej kadry – Alexander Stöckl. – Sądzę, że ważne jest dla niego, aby być częścią grupy. Sprawi to, że wszystko będzie dla niego łatwiejsze. Anders jest również ważny dla całego zespołu, ponieważ ma ogromną motywację i duże doświadczenie.

 

Źródło: nettavisen.no / aftenposten.no

 

Dodaj komentarz