You are currently viewing JAKUB WOLNY dla SkokiPolska: „CHCĘ POWALCZYĆ o PODIUM”

JAKUB WOLNY dla SkokiPolska: „CHCĘ POWALCZYĆ o PODIUM”

Wolny Jakub LGP.Wisla .2014 fot.B.Leja  - JAKUB WOLNY dla SkokiPolska: "CHCĘ POWALCZYĆ o PODIUM"Jakub Wolny i Aleksander Zniszczoł jako przedstawiciele polskich skoków młodego pokolenia w Wiśle zdobyli punkty do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. O ile jednak ten Jakub może być zadowolony z 4. miejsca, to Aleksander z 25. już znacznie mniej. Aktualny Mistrz Świata Juniorów zapowiada na jutro walkę o podium.

 

Jakub Wolny to tegoroczny Mistrz Świata Juniorów z Val di Fiemme. Jak 19-latek ocenia swoje piątkowe skoki w ramach PK w Wiśle? - Pierwszy skok był średni (121,5 m), a drugi już taki w miarę dobry (127,0 m). Dziś były całkiem równe warunki. W pierwszej serii może trochę kręciło, ale w drugiej każdy miał już porównywalne warunki. Ogólnie jestem zadowolony z dzisiejszych zawodów. Czwarte miejsce, to mój najlepszy wynik, ale jutro też jest konkurs i nie chcę zapeszać, ale o to podium chciałoby się powalczyć.

Utalentowany 19-latek opowiedział nam także o swojej sportowej dyspozycji i planach na kolejne letnie skoki.  - Obecna forma nie jest jeszcze stabilna. Na pewno jest dużo do poprawy, ale myślę, że jak na teraz, forma jest dobra. Teraz będziemy mieli dłuższą przerwę. Na pewno głównym celem będzie Puchar Kontynentalny, a może i w pojedynczych konkursach Letniej Grand Prix też uda się wystartować.

script>ander J.Piatkowska 300x200 - JAKUB WOLNY dla SkokiPolska: "CHCĘ POWALCZYĆ o PODIUM"Aleksander Zniszczoł, który na swoim koncie także ma medal Mistrzostw Świata Juniorów (srebro w 2012 r.) oraz triumf w całym letnim cyklu PK w 2011 roku, swoją dyspozycję ocenia jednoznacznie.

- Skoki nie były zbyt dobre (117,5 / 118,0 m). Nie jestem z nich zadowolony. Pogoda była dzisiaj dobra, nic tylko skakać. Co prawda troszkę padało, ale ogólnie warunki na skoczni są dobre. Nie do końca czuję to co robię aktualnie na skoczni. Na treningach jest w miarę OK, jednak im więcej skoków, to jest tak średniawo. Jest tak, jakbym się zmęczył tym wszystkim i potrzebuję krótkiej przerwy, którą aktualnie będziemy mieć. Przede wszystkim chcę oddawać dobre skoki. Takie na jakie mnie stać. Na luzie - powiedział Zniszczoł.

 

Katarzyna Służewska / Paulina Kasjaniuk

 

 

Dodaj komentarz