You are currently viewing JAN ZIOBRO dla SkokiPolska: „SKOKI BYŁY DOBRE, ALE TRENER COŚ w NICH ZAUWAŻYŁ”

JAN ZIOBRO dla SkokiPolska: „SKOKI BYŁY DOBRE, ALE TRENER COŚ w NICH ZAUWAŻYŁ”

Ziobro Janek fot.Katarzyna.Sluzewska - JAN ZIOBRO dla SkokiPolska: "SKOKI BYŁY DOBRE, ALE TRENER COŚ w NICH ZAUWAŻYŁ"Jan Ziobro, który w zeszłym roku był jedną z rewelacji zmagań na igielicie, na początku tego sezonu musiał budować lepszą dyspozycję. O tym, że jest na dobrej drodze do tego, wiemy po dzisiejszym dniu w Wiśle. 23-letni zawodnik zajął w zawodach LPK trzecie miejsce. – Można powiedzieć, że dzisiejsze skoki były dobre, choć Łukasz Kruczek coś w nich zauważył – powiedział tuż po konkursie.

 

– Na pewno się cieszę, bo można powiedzieć, że dzisiejsze skoki były cakiem dobre. Pierwszy skok (121,5 m) był jednak trochę za wczesny, a to jest taki błąd, z którym borykam się od jakiegoś czasu. Drugi (120,5 m) był już dosyć dobry, choć trener Łukasz Kruczek coś w nim tam zauważył, że jest nie tak. Mamy jednak jeszcze trochę czasu, aby te skoki poprawić, także spokojnie – zapewnił Ziobro.

– Ciężkie dzisiaj warunki były tutaj, bo mój drugi skok był na prawdę dobry i wiele w nim nie brakowało. Trudno było mi jednak tutaj nawet 120 metrów ulecieć, bo tylni wiatr było czuć. W sumie cieszę się, że dzisiaj mi ten wiatr tak dobrze policzyło (0,73 m/s z tyłu skoczni, +8,7 pkt). Skok był dobry i jestem zadowolony – opisał polski skoczek.

Jan Ziobro zapytany o plany na najbliższe zawody, odparł: – Będą to kolejne najbliższe zawody LGP, czyli Einsiedeln i Courchevel. Później jest Hakuba, ale nie wiem czy polecimy.

 

rozmawiała Katarzyna Służewska

 

Dodaj komentarz