You are currently viewing KOIVURANTA z DWOMA ZWYCIĘSTWAMI w KRAJOWYCH ZAWODACH w LAHTI

KOIVURANTA z DWOMA ZWYCIĘSTWAMI w KRAJOWYCH ZAWODACH w LAHTI

Koivuranta Anssi lot J.Piatkowska - KOIVURANTA z DWOMA ZWYCIĘSTWAMI w KRAJOWYCH ZAWODACH w LAHTIW sobotę i w niedzielę na skoczni normalnej w fińskim Lahti odbyły się dwa konkursy krajowe w skokach narciarskich. Zarówno w pierwszym, jak i drugim triumfował Anssi Koivuranta. 26-letni skoczek swoimi dalekimi i równymi skokami potwierdził swoją dobrą dyspozycję i nie pozostawił rywalom szansy na wygraną.

 

Pierwsze, sobotnie zwycięstwo Koivurancie zapewniły skoki na odległość 95,5 oraz 96,5 metra (255,5 pkt) Tuż za nim na podium uplasował się Jarkko Määttä (91,5 i 99,0 m). Trzecie miejsce należało do Lauri Asikainena (95,5 i 96,0 m).

Kolejne lokaty zajęli: Andreas Alamommo, Sami Niemi i Ville Larinto.

Pełne wyniki sobotnich zmagań

 

W niedzielnym konkursie Koivuranta znów nie miał sobie równych, skacząc 99 i 99,5 metra. Drugie miejsce zajął Sebastian Klinga (98,0 i 98,0 m), a trzecie Jarkko Määttä (97,0 i 93,0 m).

Tuż za podium uplasowali się: Sami Niemi, Sami Heiskanen i Lauri Asikainen.

Pełne wyniki niedzielnych zmagań

 

Weekendu do udanych na pewno nie zaliczy pięciokrotny zdobywca Turnieju Czterech Skoczni Janne Ahonen. W sobotę po pierwszej serii zajmował obiecującą piątą lokatę, skoczek opuścił jednak dalsze starty po problemach z lądowaniem ostatecznie plasując się na ostatniej pozycji. Nie wiadomo jeszcze jak poważna jest kontuzja nogi skaczącego „weterana”. Ze swoich skoków nie może być zadowolony również Harri Olli, który zajmował 15 i 9 pozycje. Jak wiadomo skoczek chce pokazać się z jak najlepszej strony by znaleźć się w reprezentacji narodowej. 

Wśród juniorów w obu dniach rywalizacji najlepszym okazał się być Niko Kytoesaho, który był też autorem najdłuższego skoku minionego weekendu w Lahti – 101,5 metra.

 

Źródło: lahdenhiihtoseura.fi

 

Dodaj komentarz