You are currently viewing PETER FRENETTE ZAKOŃCZYŁ SPORTOWĄ KARIERĘ

PETER FRENETTE ZAKOŃCZYŁ SPORTOWĄ KARIERĘ

Frenette Peter fot.Julia .Piatkowska1 - PETER FRENETTE ZAKOŃCZYŁ SPORTOWĄ KARIERĘAmerykanin Peter Frenette postanowił zakończyć swoją karierę jako skoczek narciarski. 22-letni sportowiec ogłosił, że chciałby rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu i skupić się na edukacji. „Zobaczyłem świat, zawiązałem przyjaźnie, dostałem ciężką lekcje i miałem szczęście, że uprawiałem ten sport, który od początku był moim marzeniem” – poinformował swoich fanów.

 

W wieku 22-lat, Peter Frenette ogłosił zakończenie przygody ze skokami narciarskimi. – Chciałbym poinformować moich fanów o tym, że postanowiłem zakończyć karierę skoczka narciarskiego i rozpocząć nowy rozdział w życiu – napisał Amerykanin w piątek na swoim profilu na facebooku. – Ten sport był w moim życiu przez 15 lat. Zobaczyłem świat, zawiązałem przyjaźnie, dostałem ciężką lekcje i miałem szczęście, że uprawiałem ten sport, który od początku był moim marzeniem. Jako dwukrotny uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich, trzykrotny mistrz kraju i uczestnik światowej klasy zawodów na całym świecie, jestem dumny, że byłem częścią tej społeczności.

– Decyzję o zakończeniu kariery Amerykanin podjął po ZIO w Soczi. – Postanowiłem pójść nową drogą, która rozpocznie się jesienią wraz z rozpoczęciem studiów na Uniwersytecie w Denver – tłumaczy Frenette. Amerykanin debiutował na międzynarodowej arenie w styczniu 2009 roku, a dwa lata później pokazał się pierwszy raz na starcie zawodów w cyklu Pucharu Świata. Jego największym osiągnięciem w zawodach Pucharu Świata było zajęcie 18. miejsca w Sapporo (2011). Najlepszym rezultatem w Zimowych Igrzyskach była 32. lokata w Whistler/Vancouver (2010), a w Mistrzostwach Świata – 35. miejsce w Oslo (2011). Frenette trzykrotnie był na podium zawodów FIS Cup (w tym zwycięstwo w Falun w 2010 r.), a raz na podium zawodów Pucharu Kontynentalnego.

 

Źródło: Facebook / informacja własna

 

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Naprawdę nieźle skakał Frenette od IO 2010.Co ciekawe gdy zdobywał pierwsze punkty PŚ Kazuyoshi Funaki zdobył ostatnie zajmując niezłą 16 pozycję

Dodaj komentarz