You are currently viewing DANIEL WENIG dla SkokiPolska: „NIGDZIE INDZIEJ NIE MA LEPSZEJ PUBLICZNOŚCI NIŻ w POLSCE”

DANIEL WENIG dla SkokiPolska: „NIGDZIE INDZIEJ NIE MA LEPSZEJ PUBLICZNOŚCI NIŻ w POLSCE”

Wenig Daniel fot.Katarzyna.Sluzewska - DANIEL WENIG dla SkokiPolska: "NIGDZIE INDZIEJ NIE MA LEPSZEJ PUBLICZNOŚCI NIŻ w POLSCE"Daniel Wenig był najlepiej dysponowanym reprezentantem Niemiec w czasie zeszłotygodniowego Letniego Pucharu Kontynentalnego w Wiśle – dwukrotnie plasował się na 7. miejscu. Zgodnie z kolegą z drużyny Stephanem Leyhe stwierdził, że „nigdzie indziej nie ma lepszej publiczności niż ta z Polsce”.

 

Zarówno w pierwszym (122,5 / 123,5 m), jak i drugim dniu zmagań (124,0 / 126,0 m) niespełna 23-letni Daniel Wenig plasował się na 7. lokacie – Moje wszystkie skoki w Wiśle były całkiem OK. Nie były jeszcze bardzo dobre, ponieważ skakałem już lepiej. Pogoda była ładna, ale momentami było dość wietrznie – powiedział nam po drugim konkursie.

Leyhe Stephan fot.Katarzyna.Sluzewska 300x199 - DANIEL WENIG dla SkokiPolska: "NIGDZIE INDZIEJ NIE MA LEPSZEJ PUBLICZNOŚCI NIŻ w POLSCE"
Stephan Leyhe, fot. Katarzyna Służewska

Wielu zagranicznych skoczków ze światowej czołówki chwaliło po dwóch wiślańskich weekendach z LGP i LPK polską publiczność. Również zawodnik klubu SK Berchtesgaden bardzo miło wypowiedział się na ten temat. Nigdzie indziej nie ma lepszej publiczności niż ta z Polsce. Można to głównie zobaczyć podczas zawodów Pucharu Świata.

Stephan Leyhe to niemiecki 22-latek, który choć punktował w Wiśle w obu konkursach, to nie może zaliczyć zawodów do udanych. – Moje skoki nie były za dobre. W piątek było lepiej (117,0 i 119,0 m / 22. miejsce), ale w sobotę już coś nie grało (117,0 i 118,0 m / 24. miejsce). Jest dobra prędkość, ale nie przekłada się ona na skok, tak jak powinna.

Także reprezentant klubu SC Willingen zwrócił uwagę na polską publiczność. – Fani są na prawdę mili. To nie wiarygodne, jak dużo ludzi jest w Polsce na zawodach Pucharu Kontynentalnego.

 

rozmawiała Katarzyna Służewska

 

Dodaj komentarz