You are currently viewing DŁUŻSZA PRZERWA w SKOKACH JANNE AHONENA

DŁUŻSZA PRZERWA w SKOKACH JANNE AHONENA

Ahonen Janne.Kata.Deak - DŁUŻSZA PRZERWA w SKOKACH JANNE AHONENAKontuzja, której Janne Ahonen nabawił się podczas krajowych zawodów w Lahti okazuje się dużo poważniejsza niż przypuszczano. Możliwe, że leczenie i pełna rehabilitacja potrwa nawet cztery miesiące i dopiero po upływie tego czasu utytułowany Fin będzie mógł znowu pojawić się na skoczni.

 

Ahonen nabawił się kontuzji kolana w sobotę (2 sierpnia) w Lahti (czytaj więcej). Po szczegółowych badaniach okazało się, że ma naciągnięte więzadła w kolanie i uszkodzoną łąkotkę. W miniony piątek 37-letni zawodnik przeszedł zabieg artroskopii kolana, jednak jak się okazuje, rehabilitacja Fina i dochodzenie do pełni sił może potrwać nieco dłużej niż przypuszczano. Wiemy już, że Ahonen nie wystąpi w żadnym z konkursów Letniej Grand Prix i sporym wyzwaniem będzie dla niego przygotowanie się do inauguracji zimowego Pucharu Świata, który startuje pod koniec listopada.

Obecnie pięciokrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni musi poruszać się o kulach, jednak jak sam zapowiada, jego sportowe cele się nie zmieniają. Priorytetem jest dla Ahonena zima.

O kontuzji 37-letniego skoczka z przejęciem wypowiedział się także nowy trener kadry fińskiej Jani Klinga, prywatnie kolega Ahonena. - Zawsze wszędzie podróżowaliśmy razem, razem startowaliśmy w Pucharze Świata. To dla Janne wyjątkowo ciężkie przeżycie. Mam nadzieję, że uda mu się szybko powrócić do zdrowia.

 

Źródło: mtv.fi / iltalehti.fi / berkutschi.com

 

Dodaj komentarz